Avantüür saab tagasikäigu: Zimbabwe allkirjastas valgete talunikega 3,5 miljardise hüvitisleppe

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Allkirjastamise protseduuril. Leppele kirjutab alla Zimbabwe president Emmerson Mnangagwa (paremal).

Zimbabwe allkirjastas kolmapäeval 3,5 miljardi dollarise kompensatsioonileppe valgete farmeritega, kelle maa 20 aastat tagasi vastuoluliste reformide käigus võõrandati.

Toonane president Robert Mugabe võttis riigi umbes 4500 valgenahaliselt suurtalunikult ära üle 4000 farmi, mis anti maata mustanahaliste käsutusse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kompensatsiooni määrati ehitatud struktuuride nagu hooned ja niisutussüsteemid eest. Et rahanappuses valitsusel pole hüvitise maksmiseks ressurssi, anti raha leidmise ülesanne talunikest ja sponsoritest koosnevale komiteele.

“Selle leppega andsime endale 12 kuud, et joosta ümber maailma, joosta ümber Zimbabwe, et mõelda välja viis selle raha kogumiseks,” ütles rahandusminister Mthuli Ncube allkirjastamistseremoonial Harares.

“Me oleme selle saavutamises meelekindlad. Asi on ka lubadustes, mitte tingimata raha lauale panemises. Asi on pühendumuses,” lisas ta.

Mugabe õigustas maareformi viisina teha tasa ajalooline ülekohus, mida tehti maata jäetud mustanahalistele. Tegelikkuses aga laastas reform põllumajandussektori, mis oli riigi majanduse tugisammas ning riik muutus toiduainete eksportijast importijaks.

Majandustoodang langes sundvõõrandamise järel poole võrra ning majandus on alates sellest ajast raskustes olnud. Kaasaegse tootmisega valgete farmide äravõtmise järel ei osanud mustad sellist arengut jätkata, neil puudus selleks nii kapital, oskused kui ka tahtmine, ning algelisele maaharimisele naasnud Zimbabwe põllumajandus muutus ruttu ekstensiivseks.

Mugabe mantlipärija Emmerson Mnangagwa ütles kolmapäeval, et lepe on “mitmes mõttes ajalooline”.

“Protsess, mis meid selle sündmuseni tõi on võrdselt ajalooline, kuna see kinnitab taas maa pöördumatust ja on ka sümbol meie pühendumusest põhiseaduslikkusele, õigusriigile ja omandiõigusele,” ütles ta.

Ka Lõuna-Aafrika Vabariigis ollakse teel sinnapoole, et maa valgetelt ära võtta, kuigi sellest tulenev laostumine on läbi elatud paljudes Aafrika riikides (peamiselt Briti endistes kolooniates), mistõttu on need riigid vähearenenuks jäänudki. Lisaks valgetele tõrjuti (näiteks Ugandast) välja ka asiaatidest väike-ettevõtjad.

Vähemalt Zimbabwes on aru saadud, et majandus seisab üleval ettevõtlikel inimestel ja valed poliitilised otsused võivad maa laostada. (BNS-UU)

8 commentsOn Avantüür saab tagasikäigu: Zimbabwe allkirjastas valgete talunikega 3,5 miljardise hüvitisleppe

 • Avatar

  Veel ühe heade kavatsustega avantüüri lõpp (artikkel on vene keeles – hetkel tõesti ei taha inglise keelset “originaali” otsida) – 196/7-ndate piirimail otsutasid USA Saint-Luisi linna võimud teha “vaestele” neegustele” ja mitte ainult oma “magalad”. Eeskujuks olid juba Roosevelti ajal tehtud sots-majad mis ennast küll eriti ei õigustanud aga see on juba pikem ja teine jutt.
  Ehitati suur ja uhke “mustamäe” või siis “õismäe” kus kõik vajalik eluks – lasti siis kohalikud vaesed sisse ja tulemuseks oligi avantüür – elurajoon/magaka muutus midagi geto ja kriminaalse paradiisi vahepealseks. Seda vähest renti paari aasta pärast maksid vaid 2% neegustest – kõik kellel väehagi oidu ja võimalust oli need pagesid kuhu aga vähegi võimalik. Politsei kes vaid päeval “vaatamas” või siis kohaliku “k-komandoga” koos. Lõpuks lihtsalt lasti see tööliste paradiis õhku. Tapmised, röövimised ja vägistamised olid seal igatunnised nähtused – prügi vedeles kus iganes – samuti relvastud pätid…
  Sa võid küll neeguse välja tuua dsunglist aga proovi sa dsungel temast välja tuua aga Saksamaa frau Angela “Frenkel” Merkel üritab seda siiani ja seda saksa rahva tapmise hinnaga…
  https://fishki.net/3383604-pouchitelynaja-istorija-amerikanskogo-jeksperimenta-s-postrojkoj-spalynogo-rajona-v-stile-sssr.html

 • Avatar
  Almar Glustsenko

  BNS-Uu? Oot-oot! Kas BNS pole mitte see uleilmajuutla sunnitis Eestis, mille juht, Mait Eelrand, muudi poliitkurjategijate poolt Soome narkovangi tema enda kasuvaimehe, Raigo “Sent” Sentifolje poolt, kes on oma poliitilise narkoari katuse ja temalt valimistes 20+ aastat haali ostva paremate parempoolsete Eesti liidri, Kiisleri naaber Puusepa 4/ Leesika 11a ? ikka selleks, et parempoolsed poliitkurjategijad saaks Maidu Nurme tanava maja sel ajal omavahel ara omastada.

  Kas jargmine artikkel selles sarjas v6iks olla: EKRE huines heakskiiduga Eesti premparempoolsete juhi, URO saadik Kiisleri Sundbomzhistatute 6igluse Fondile ja BNS-i juht sai sellest esmese laenu, 1 miljon eurot, et oma kodu tagasi osta.

  • Jüri Kukk

   BNS on agentuur, mis vahendab rahvusvahelisi uudiseid ja Eesti meediakanalid võtavad sellelt agentuurilt üle uudisfakte. BNS-UU tähendab seda, et uudise taust on pärit BNS-ilt ja UU kajastab seda oma vaatevinklist. See on ajakirjanduses tavapärane praktika.

  • Avatar

   mine enko plagise oma hohlandias.

 • Avatar
  Almar Glustsenko

  Millest selline pealkiri? Nagu: Lollid neegrid tahtsid oma p6lismaad tagasi,aga jaavad juutidest maailmavalitsejate (Bilderb)orgiale veel rohkem v6lgu.

  Kas meie ugrilikum ei oleks olla Ahvimaa p6liselanikega oma p6lismaal peremeheks olemise suhtes uhel meelel ja panna artikli pealkirjaks: Zimbabve p6lish6imud v6tavad oma maa tagasi, viimse veretilgani?

  Kas umbmaarane uute (Maailmade Ordu?) uudiste jarjekordne toimetaja ei arva, et oleks aeg hakata kirjutama artiklite seeriat lahtudes sellest, et eurovolinikuks olemise ajal, enne 2016. Aasta Eesti presidendivalimisi utles Siim Kallas eetris otse, et (ta tahab, et) Euroopa peab hakkama Aafrika abistamiseks maksma 600 000 000 000 eurot (aastas)?

  Nuudseks on alates 2014. Aasta suvest Eesti Riigikogud ja Valistusesed maksnud ESM-I kokku 13 900 000 000 eurot ja see pole lainud Kreeka, ega uhegi muu maa abistamiseks (avalikeesti.ee, nr 3, lk 6, viimane tulp, alt 3. rida, prof. Olev Trass).

  Seda poliitroovi on Euroopa Komisjoni juutla ja (Bilderb)orgiajuutla kavandanud pikalt enne Kreeka kriisistamist ja mangind teda meile ette euro paastmise plaanina. Tegelikult pole v6imalik eurot ratsionaalse parismaalasena pasta, sest euro kontseptsioon on algselt v6lts (ka dollaril), et 1 liljardile Maa elanikule on loodud olukord, kus nad on sunnitud tarbima vahemalt 5-10 korda rohkem, kui on loodusjatkusuutlik ja see 1 miljard ei ole v6imeline omal j6ul tegema niipalju tood ning nende (sealhulgas vahemalt alates 2004. aastast nuud meie) elualadel pole miipalju loodusohutult kasutatavat ressurssi, mis saaks vastata sellele raha vaartusele, kuipalju on juba eurosid ja dollareid trukitud (ja trukitakse hoogsalt juurde).

  Kreekat on sunnitud muuma oma maailmas ulitulusaid sadamaid, raudteed ja lennujaamu (iseasi, kas see on 6nnestunud, sest kreeklased ei lase enadale niiv6rd pahe istuda, nagu orjastatud ugrid) ja ka muid Euroopa p6lisrahvaid. Kasumi sellest on riisunud v66rsuurpoliitpangad.

  Kallase marg juudi unelm ongi 6 aastat teostunud. Labi Mondo, purjekal seilavate Eesti peajuutide, teadusrabi Tarmo Soomere ja bussinduse riigioligarhi Tiit Pruuli, koos kadriorgia Buratiinaga ja Bangladeshis Reet Ausi jms seeriaid treivate filminoorte ning Nolliwoodis neegritega “Kevadet” taaslavastava Ken Saani ja nende sidusvarvatute lahetub igal aastal suur osa Kallase 900 000 000 000 eurosest ESM-i aastamaksest Ahvilasse ja Ida-Aasiasse. Suurusjark 500 000 000 000-300 000 000 000 eurot aastas. See osa on sedamooda suurem alguses, kui neist pole veel 1 500 000 000 tulnukat Euroopasse sisult sisse ostetud (loe mitmeid T.Soomere intervjuusid 2 viimase aasta 6htulehes) ja hakkab hiljem vahemema. Seevastu teine oluline osa laheb neile tulnukaile Tallinna, Tartu ja muude tulnukamagalate ehituseks, sealhulgas plaani jargi Tallinna mahuliselt juut-arhitekt Alveri poolt 2-kordseks ehitamiseks, sealhulgas Klandorfi poolt on juba ehitatud Reidi tee TalSinki jaama tuhimikuga ja ehitatakse Reidi tulnukamagala osa. Kui jagada Euroopa Pagulaskeskuse poolt Eestisse plaanitud 7 600 000 tulnuka toomine 20 aasta peale, siis kulub neile praegu Eestis aastas keskmiselt 11 400 000 m2 elupinna ehitamiseks omakulu 9 120 000 000 eurot aastas. Kuna Eesti jooksevpanus ESM-i on 2 280 000 000 eurot aastas, siis 1/3 sellest kulutamisel Eesti tulnukamagalale, saab teha selle abil tulnukamagalasse 8,333%-se sissemakse. Kuna Eesti magalalinnade kinnisvara muuguhind on poliitplaanitult t6stetud 2 aastaga 2200 euroni m2, siis tuleb sellest kenake poliitkasum, kui v66rpangastatud Eestis hakkavad pangad andma hupoteeklaene tulnukatele ja l6petavad need taielikult ugri parismaalaste suhtes ning kui tulnukatelt hakkavad saabuma poliitpankadele tagasimaksed.

  Oluline kusimus on, et kui ka RSR-i, Helmela ja IRL-i ugrimeelsed on seni kaasatud selleks Ida-Aasia ja Ahvila tulnukate(ga) orjaks tuhjaksostu eest vastutavateks, siis kas ka nemad, nagu 900 000 Eesti ugri, arvavad, et tegelikult peab Ida-Aasia ja Ahvila taielikult ara kaitsma nii laanest sinna asustunud (seni peamiselt valgete) anastajate eest ja kui ka (eriti) laane tuhiraha eest.

  Siin artiklis aga parastatakse millegiparast mugabelasi, nagu Eestis parastab Suldikogu, Valitsus ja kadriorgia Buratiina koos oma nukujuhtidega artursirklastest vapse (kes teatavasti peale 1934. aastast Patsu poolt fuusiliselt ja poliitiliselt ara tappa lasti, nagu mitmed praeguse nutuvabamuuri vastu olevad poliitikud).

  Helmelased peavad toetama EUSA jankila poolt oma tuhiraha kaotamist Mugabelas ning kogu Ahvlas ja laskma neil oma loodusressursiga elada jatkusuutlikult, ilma, et me rooviksime seda neilt edasi.

  Kui Feliks Saarevet kurdab mulle alatasa, et Egiptuses on 100 aastaga t6usnud rahvaarv Eestiga v6rdselt 1 000 000 inimeslt 100 000 000-ni, siis see ongi naitaja, et laane tehnoloogiline progressiabi ei toimi.

  Jatkemgi nad siis “nalgima” ja iseseisvalt hakkama saama, et nende isedemograafia tasakaalustuks loodusjatkusuutlikule tasemele.

  Almar Glustsenko, vaps, ugri rahvuskogukondlane

 • Avatar

  3,5 miljardit on küll kommiraha. Aga ebaõiglus hakkas ikkagi siis kui kolonisaatorid võtsid ära põliselanike maa, mida nood nii väga omaks ei pidanud, sest seni ei oldud nähtud nii omakasupüüdlikke inimesi nagu valged eurooplased. Ei saa artikli ideest aru – kas siin on üldse millegagi kiidelda? Või et aafriklased pole võimelised majandama om maad? Väga tendetslik mõtteviis. On küll ja veel loodusega kooskõlas. Aga kahjuks on kolonisaatorid muutnud ka aafriklaste mõttelaadi ja siis veel see lääne nn humanitaaraabi, mis paneb kohalikud sõltuma lääne toddetest. Isiklikult arvan, et lääne masstootmine ja selle kahjulik mõju maakerale on ammu ennast ammendanud, aeg on leida uued viisid elamiseks alustades lollaka tarbimise lõpetamisest, kus pool kraami toodetakse sisuliselt prügikasti, mis siis veel omakorda keskkonda reostab. Aafriklane oleks saanud suurepäraselt oma maa valdamisega hakkama, kui ta vahepeal valgete kasuahnete nakhka poleks pandud. See artikkel siin on primitiivne ja rumal…

  • Avatar

   @voldemar – tundub, et sa ei ole Aafrika ajalooga isegi lähedalt tuttav ja paned puusalt loosungeid!!!
   Kui valged kolonisaatorid (esmalt peamiselt Hollandist ja ümbrusest) tulid L.Aafrikka tippu oli see ala VÄGA hõredalt asustatud pool-savann. Seal elasid küttimise ja korilisusega tegelevad hõimud keda võib panna ühise nimetaja alla “hotentotid”. Miks tollased “hollandlased” Euroopast lahkusid on aga juba teise ja eraldi pikema artikli teema. Algusest peale leiti hotentottidega ühine keel – meie teeme põldu ja tehe jahite – olid väiksemaid kokkupõrkeid, kuid mitte totaalset vallutust – suhe oli pragmaatiline ja tehniline. Asunikud said jahi tooteid ja varustasid kohalikke metallist toodetega. Kutsu seda või rassistlikuks paradiisiks.
   Asi muutus kurjaks kui sealt avastati kulda ja teemante selleks ajaks üle paari saja aasta rahulikult koos elaninud eri rasse tuli lahutama East-India Kompanii oma kaevanduste ja hiljem orjadega. Esmalt võeti käsile hotentotid kuna just nende aladel olid peamised leiukohad kus kuld ja teemantid vahest vedelesid lausa maas. Tulemuseks EI OLE tänaseks päevaks säilinud ühtegi hotentottide kooslust. Siin seal veel geneetilisi jägi on aga vähe. Kui neegus-hotentottide maad olid tühjaks korjatud siis mindi buuride kallale. Tolleks ajaks moodustunud briti-judaistlik imperealism nõudis maad ja ei mingit eraettevõtlust – nimelt oli buuridel “jultumust” ise kulda ja teemante koguda ja isegi – ohh õudust KAEVANDADA – algasid nn “buuri sõjad” (otsinguks boer wars) mille käigus loodi esimesed koonduslaagrid – rakendati (õigemini küll jätkati – hotentotid olid esimesed) etnilist puhastus ja toodi sisse Kesk Aafrikast musti orje. Kes ongi siis nüüdsed kasusaajad ja “põlised omanikud” kellele antakse midagi mis pole kunagi nende oma olnud.
   Meenutada tasuks selles kontekstis meest nimega Joe Slovo – leedu päritolu sionistlik juuditerrorist kes oli peamine kohalik “õigluse” eest võitleja ehk algne BLM looja. See mees seisis Nelson Mandela selja taga ja tegi tavalisest rööv mõrtsukast “iidoli”. Just Slovo oli see kes algatas seal valgetelt farmeritelt maa ära võtmise kuigi need olid oma maa saanud AUSALT (kontekti vaba moodsas keelepruugis aga algselt adekvaatselt) kohalike elanikega (kes hiljem brittidew poolt hävitati) kaubeldes. Kes tahab natuke asja uuride ja teada saada kus on REAALNE reaktsiooniline rassism siis otsib “south africa farm murders” ja näeb mis tähendab kui ahvile püksid jalga panna ja terav kaigas pihku toppida. Seal toimub juba mitukümmend aasta täielik ja julm valgete genotsiid.
   Paradoks on selles, et kui L.Aafrika viimane valge president suri (need riigid olid kunagi ÜKS) siis olid tema matustel valgetest ainult oma pere ja mitu sada neegrit. Kui juhuslikult kohale sattunud ajakirjanik küsis, et nohh “mis mõttes – oli see mees ju pähh ja neegustele paha” siis kohalolijad naersid ta välja. Jahh – oli segregatsioon aga oli ka HARIDUS, SOTSIAALABI, TÖÖ ja kohalikele neegustele kõik hüved nagu valgetele – kuid uues “mustas paradiisis” ei ole enam haridust, sots-abi ega tööd. On ainult kuritegevus ja nälg, ning riigi peamiseks tööstusharuks on loteriid!!!
   Ehk “voldemar” enne kui kukud neeguseid ülistama siis tutvu palun sellega mis seal reaalselt toimub ja on toimunud. Mingied tobedaid antifa laadseid loosungeid loopida on alaväärne mõsitusega inimesele. Neegused EI OLE kuskil ISE hakkama saanud. Nad ei ole ise midagi loonud. Inimlikust vaatenurgast on tegu kuskil 4-6 aastase lapsega kes on üksi jäänud – ilma vanema toeta ja etteütlemsiteta ei ole ta võimeline ise elama. See on kahjuks fakt mida reaalsus kinnitab.
   Enne kui keegi siin lahmima hakkab, et ma vihkan neegreid siis teen asja selgeks – EI VIHKA – suhtun neisse praktiliselt. Kuid leian, et nad ei ole veel valmis elama väljaspool oma areaali ehk Aafrikat. See tekitab probleeme kõigile. Enamus probleeme nendega moodsas maailmas ongi sellest, et nad on vales kohas ja lähtuvalt sellest teatud poliit-majanduslik klikk kasutab neid oma poliitilistes mahhinatsioonideks ehk valgete maailmas oma ülemvõimu kehtestamiseks. Nagu ka keskmine naisterahvas on väga kergelt emotsionaalselt manipuleeritav on seda ka suurem osa neeguseid – kahjuks. Ja seda kasutatakse julmalt ja kurjalt ära aga see kes on juba mõne teise “tunni” teema…

   • Avatar

    Need “neegused” said suurepäraselt hakkama sadu tuhandeid aastaid ja kolonisaatorid rikkusid sealse tasakaalu. Seda sa ju ise ka kirjeldad, kui hävitavalt on mõjunud Euroopa ahnitsejate tegevus looduslaste maal. Mina ei pea valgeid targemaks ja “loojateks”. Suurem osa sellest tarkusest ja teadussaavutustest on valgete maailmas antud kasutada kasuahnete tummpeade kätte, kes meie maakera päevast-päeva räigelt hävitavad. Minu jaoks pole valge inimene kõrgem ei aafriklaste ega ka loomade suhtes. Pigem hakkab asi tunduma vastupidi. See materiaalne haritud inimene saeb oksa, millel ise istub. Kuidas saab seda nimetada tarkuseks?

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused