Azovi polgu ülem: Ukrainas toimub tsivilisatsioonide võitlus

Maailm,
- Updated

Ukraina idaosa terrorismivastases operatsioonis silma paistnud vabatahtlike polgu Azov ülem ja Ülemraada liige Andri Biletski kinnitas kõnes uutele võitlejatele, et Ukraina on kistud tsivilisatsioonidevahelisse sõtta. Donbassis on kohtunud Euroopa kaitsel seisvad Ukraina väed ja idasse Euraasia impeeriumi ehitavad Venemaa hordid.

Internetis ringleb video Biletski kõnest Kesk-Ukrainas Tšigirini linnas, kus kogunesid Azovi polgu uued vabatahtlikud. Pataljonina alustanud Azov on üle aasta kestnud konflikti käigus kasvanud polguks ja üha rohkem noori mehi nii Ukrainast kui ka väljastpoolt avaldab soovi sellega liituda.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Täna lähete te rindele,” sõnas Biletski oma kõnes. “Pidage meeles, et see ei ole lihtsalt sõda, mis algas aastal 2014. See on tsivilisatsioonide võitlus. See on Euraasia sõda Ukraina vastu, kes me seisame Euroopa kaitsel. See on võitlus, mis algas üle tuhande aasta eest.”

Biletski ladus ritta rahvad, kes on ajaloo jooksul ukrainlasi idast rünnanud. “Meie vaenlase nimi on aastate jooksul muutunud, meie nimi aga mitte. Nemad olid kasaarid, petšeneegid, polovetsid, moskoviidid ja nüüd Venemaa Föderatsioon. Aga meie olime, oleme ja jääme ukrainlasteks.”

Samuti valmistas polguülem oma võitlejaid ette kõigeks, mis lahingus ette võib tulla. “Nüüd loete te Ukraina rahvuslase palvet. Mingu see teie hinge, teie südameisse. Valmistagu see teid ette selleks, kui peaksite langema. Meenutage seda rasketel aegadel, mis teid rindel ees ootavad. Meenutage, et te olete kümnete, sadade kangelaste põlvkondade järglased.” Ta luges ette kangelased Ukraina ajaloost alates sküütidest kuni kasakateni. “Nad kõik seisid meie Euroopa tsivilisatsiooni kaitsel barbaarse Euraasia eest. Ma usun teisse, ma usun meie võitu. Au Ukrainale!”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused