Berliini ja Brüsseli vastasseis jätkub: Saksa konstitutsioonikohus jääb Euroopa Keskpanga asjus endale kindlaks

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Saksa konstitutsioonikohus otsustas eelmisel nädalal, et ECB peab tõendama, et euroala majanduse toetamiseks mõeldud varaostuprogramm on proportsionaalne, või muidu ei lubata Saksa Bundesbankil selles enam osaleda.

Saksa konstitutsioonikohus andis kolmapäeval vastulöögi Euroopa institutsioonidele, kes kritiseerisid tema kahtlusi Euroopa Keskpanga (ECB) euroala majanduse toetamiseks mõeldud varaostuprogrammi proportsionaalsuse kohta.

“Meie sõnum ECB-le on peaaegu et homöopaatiline,” ütles kohtunik Peter Huber teisipäeva õhtul ajalehele Süddeutsche Zeitung. “Ta ei tohiks pidada end universumi isandaks.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Ma nõuame ECB-lt, et ta tunnistaks vastutust avalikkuse silmis ja ka õigustaks seda, seal hulgas inimeste ees, kes on tema meetmete tõttu ebasoodsas olukorras.”

Saksa konstitutsioonikohus otsustas eelmisel nädalal, et ECB peab tõendama, et euroala majanduse toetamiseks mõeldud varaostuprogramm on proportsionaalne, või muidu ei lubata Saksa Bundesbankil selles enam osaleda.

Karlsruhe kohtunikud andsid ECB-le kolm kuud aega programmi õigustamiseks ja demonstreerimaks, et selle kasud kaaluvad üles negatiivset kõrvaltoimed. Vastasel juhul keelatakse Saksa keskpangal kahe triljoni euro suuruses varaostuprogrammis osalemine.

Euroopa Liitu vihastas Saksa kohtu otsus ning Brüssel rõhutas vastuseks, et Euroopa seadused on liikmesriikide omade suhtes ülimuslikud.

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ähvardas Saksamaa suhtes menetluse algatada. (AFP-BNS)

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused