Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Berliinis läheb kuumaks: AfD korraldab võimsa miitingu, Antifa tõotab kaost

-
27.05.2018
Sakslastel hakkab Merkelist kõrini saama.
© AP/Scanpix

Saksamaa suurim opositsioonierakond Alternative für Deutschland (AfD) näitab pühapäeval globalistidele ka immigrantide sissevedajatele, et sakslased ei kavatse alluda Merkeli hullumeelsusele.

AfD marss algab keskpäeval Berliini pearaudteejaama eest ja lõpeb Brandenburgi väravate juures. Tegemist on AfD esimese arvestatava jõunäitamisega pärast tõusmist suurimaks opositsioonierakonnaks.

AfD marsist osavõtjatele esinevad Jörg Meuthen ja Alexander Gauland, kes on regulaarselt kritiseerinud kantsler Angela Merkeli otsust lubada Euroopa suurima migratsioonikriisi ajal Saksamaale sadu tuhandeid peamiselt moslemitest migrante.

“Me tahame näidata igaühele, et koos miljonite sakslastega üle kogu riigi tunneme me muret Saksamaa tuleviku pärast,” ütles AfD juht Berliinis Georg Pazderski üritusele eelnenud pressikonverentsil.

Berliinis on kavandatud üle 10 vastumeeleavalduse, vasakäärmusliku liikumise Antifa liikmed lubavad oma veebiküljel kaost, kutsudes toetajaid “saboteerima AfD meeleavaldust kõigi vajalike vahenditega”. Seejuures on miitingu vastalised esinenud loosungi all “Me ei jäta tänavaid AfD-le. Peatage vihkamine, peatage AfD”, näidates hoopis ennast vihkajatena, kes on valmis ka kodusõda alustama.

Berliini politsei on lubanud saata korda tagama 2000 politseinikku. et ära hoida kokkupõrkeid ja võimalikke katseid “blokeerida sõnaõigust”.