Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Bideni ametisseastumine: palju ilusaid sõnu, aga suund vasakäärmusesse

-
21.01.2021
Maailm jälgis võimuvahetust USA-s. (Foto: Scanpix)

Eile, 20. jaanuaril astus ametisse Ameerika Ühendriikide 46. president Joe Biden. Oma inauguratsioonikõnes kutsus ta ameeriklasi üles võitlema poliitilise äärmusluse, valgete ülimuslikkuse ja „siseriikliku terrorismiga“. Samas kordas ta lakkamatult oma üleskutset ühtsusele.

Kõne alguses kuulutas Biden, et tema ametisse astumine on „demokraatia triumf“. Me saime taas teada, kui väärtuslik on demokraatia, kui habras on demokraatia ja et just see hetk, inauguratsiooni hetk, on demokraatia võidukäik. „Praegu, sellel pühal pinnal, kus vaid mõni päev tagasi üritas vägivald kõigutada Kapitooliumi vundamenti, tuleme me kokku ühe rahvana Jumala kaitse all, ühtse tervikuna, et viia rahumeelselt läbi võimu üleminek, nii nagu me oleme seda teinud enam kui kahe sajandi jooksul,“ teatas Biden.

Ta jätkas loeteluga Ameerikat eesootavatest väljakutsetest, milleks olevat rassiline õiglus, kliimateemad, poliitilise äärmusluse tõus, valgete ülimuslik ja siseriiklik terrorism. On üsna selge, et „siseriiklike terroristide“ all pidas Biden silmas 6. jaanuaril Kapitooliumile kogunenud Trumpi toetajaid, sest just nii nimetas ta neid oma 7. jaanuari Twitteri sõnumis. Oma kõnes viitas Biden Trumpi toeajatele ka kui „märatsevale rahvahulgale“, kes „arvas, et võib vägivalda kasutades vaigistada inimeste tahte, hävitada meie demokraatia, ajada meid minema meie pühast paigast“.

Lisaks mainis ta, et vastu tuleb seista vihale, kibestumisele, äärmuslusele, seadusetusele, vägivallale, haigusele, tööpuudusele ja lootusetusele. Ning kutsus kõiki jälle üles ühtsusele. „Ja täna, sel samal hetkel, siinsamas kohas, alustame otsast, meie kõik. Hakkame uuesti üksteist kuulama. Üksteist kuulama. Üksteist nägema. Üksteist austama. Poliitika ei pea olema laastab tulekahju, mis hävitab kõik oma teel,“ teatas Biden.

Lisaks ei jätnud Biden kasutamata juhtust ning toonitas hoolega oma katoliikliku tausta ja oma sõprust paavst Franciscusega, seda vaatamata asjaolule, et tema agendas on abordi toetamine, LGBT+ teemade edendamine ja kõik muud liberaalsed teemad väga olulisel kohal.

Biden kutsus ka üles jätma selja taha „kultuuri, mis tegeleb faktidega manipuleerimise ja isegi väljamõtlemisega“. Ta teatas: „Viimased nädalad ja kuud on andnud meile karmi õppetunni. On tõde ja on valed. Valed, mida on räägitud võimu ja kasusaamise nimel,“ ütles ta,

Bideni ilusad sõnad ja demokraatia võidukäiku ülistav retoorika on teravalt vastuolus tegelikkusega, asjaoluga, et väga paljud prominentsed konservatiivid on seadud 2020. aasta presidendivalimiste legitiimsuse kahtluse alla. Ja ainuüksi selle kahtluse tõttu oleks tulnud valimiste läbiviimist ja tulemusi kohtulikult uurida ning tagada inimestele kindlustunne. Hiina ekspert Steve Mosher näiteks väitis: „Biden on järgmised neli aastat president, kuid Washingtonis teavad kõik, kes tegelikult valimised võitis.“

Mosheri sõnul ei usu keegi, et Biden sai kell neli öösel korraga rohkem hääli kui ükski varasem kandidaat. „Ent kas argusest või ähvarduste tõttu lasti pettused läbi.“

Allikas: LifeSite News