Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Black Lives Matter nõuab oma marssidel rassilist segregatsiooni

04.08.2016
486743896726

Musta rassi ülimuslikkust propageeriva Ameerika liikumise Black Lives Matter poliitilise marsi ajal Philadelphias nõudsid korraldajad ja mustad aktivistid valgete ajakirjanike ja toetajate liikumist marsijärjekorra tahaotsa. Marss toimus Demokraatliku Partei kongressi ajal.

Eri andmetel jagas enne marsi algust ametlik BLMi esindaja järgmisi käsklusi: „Minge ja võtke oma õiglane asukoht [marsis] meie selja taga“, „Ma tahan näha kõiki valgeid inimesi rahva tagaotsas“ ning „Valged inimesed, kobige tahapoole. Mustad, tulge ettepoole.“

Sündmusest Twitterisse jagatud piltidelt on näha, et kõneisik kandis punamusta anarhistide lippu. Pärast käskluste andmist on videotest näha, et mustanahaline rahvahulk alustas valgetevastast skandeerimist, õhutatuna läbi mikrofonide juhtivate aktivistide poolt.

Muuhulgas tähele peaks panema seda, et selline segregatsiooninõue polnud selleks, et luua marsi etteotsa ruumi ainult mustadele, vaid selleks, et eemaldada sealt valged inimesed. Sellest võiks järeldada, et varemgi korduvalt Ameerika korrakaitse ja valge rassi vastase ekstremismiga kurikuulsust kogunud liikumine on uus peatükk Ameerika musta rassi ülimuslikkust propageerivas poliitikas – sel on piisavalt liikmeid ja toetajaid teiste rasside seas, et saab end suuremat ohtu kartmata vaid vaid Ameerika valgete vastu pöörata.