BLM-i ja vasakliberaalide katse panna orjakaubandus ja -pidamine valge rassi pärispatuks on räige ajaloo võltsimine

Maailm,
- Updated
©internet
Raamat, mis jutustab orjakaubanduse tegelikust tagapõhjast.

Mustade organisatsioon Black Lives Matter ja neomarksismi nakatunud liberaalid üritavad panna terve valge rassi põlvili ja ennast piitsutama, kuid kogu nende argumentatsioon on ääretult üheülbaline ja lausa valelik.

Aafrika orjakaubanduse kohta on Malcolm Cowley ja Daniel P. Mannix aastakümneid tagasi kirjutanud ülevaatelise raamatu “Mustad lastid. Atlandi orjakaubanduse ajalugu 1518-1865.”, mis on järgneva kokkuvõtte aluseks. Muuseas, raamat on kirjutatud ajal, mil polnud poliitkorrektsust ja seetõttu on kasutatud näiteks sõna “neeger”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Selles kirjeldatakse orjakaubandust kogu selle võikuses, kuid paljastatakse ka allhoovused, mis BLM-ile ja vasakliberaalidele kindlasti ei meeldi – mustade endi ja araablaste osa selles kuriteos ning eurooplaste võitlus orjakaubanduse vastu.

Orjakaubandus ja -pidamine on inimajaloos üks suurimaid kuritegusid, kuid seda ei saa seostada kitsalt ühe rassiga. Nii kirjutavad autorid sellest, kuidas asustavas Ameerikas olid esimesteks orjadeks hoopiski Vanast Maailmast toodud valged, peamiselt kurjategijad (kes näiteks varastasid nälja pärast) või Euroopa mässajad. Kuna neil oli lootust vabaks saada, siis koheldi neid hullemini kui neegreid, sest peremees üritas neilt kiiresti võimalikult palju välja pressida. Kiiresti arenevast Euroopast aga polnud sel ajal lihtsalt piisavalt orjatööjõudu võtta.

Tähelepanuväärne on, et just 16. sajandil viisid Euroopat vallutama asunud türklased-osmanid orjadeks sadu tuhandeid eurooplasi, sealhulgas ungarlasi müüdi maa vallutamise järel Istanbuli orjaturgudel umbes 100 000. Nagu näha, olid neegrite orjakaubanduse alguses Euroopas orjapidajateks moslemid-türklased ja orjadeks valged.

Ameerika asustajad üritasid kõigepealt orjadena kasutada ka indiaanlasi, kuid kariibi indiaanlased (keda arvatakse Haitil olevat olnud umbes miljon) surid istandustes lihtsalt ära. Siis aga avastati, et Aafrika neegrid on füüsiliselt tükk maad vastupidavamad.

Oluline on see, et koloniaalvõimu-eelne Aafrika oli täis orjanduslikke riike, kelle valitsejatest said valgete orjakaupmeeste koostööpartnerid. Nad müüsid oma rahvast, sõdades vangi võetuid, korraldasid orjade saamiseks röövretki ja müüdi ka valitsejatele ohtlikuks saanud ülikuid – nii kirjeldatakse raamatus ühe musta printsessi müüki.

Aafriklastel olid oma orjakaupmehed ja uute orjade saamiseks korraldati kõikvõimalikke vigureid – mõnikord müüdi laadung valgetele maha, siis nad tapeti ja orjad müüdi järgmisele. Seega võib julgelt öelda, et mustade orjakaubanduses on mustad ise samamoodi süüdi nagu valged orjapidajad ja -kaupmehed. Kuigi tõsi, musti pani selle koostööga tegelema nõudlus, aga see ei tee neid inimlikumaks, sest ka aafriklaste ühiskonnas oli orjapidamine täiesti olemas – Etioopias keelustati see 1930. aastal.

Nõudku BLM vastutuse võtmist ka kogu praeguselt Aafrikalt, sest ka Mustal mandril on palju neid, kes on mustade orjakaupmeeste järeltulijad. Seal on alles ka kuningriike, mille juured (ja teod) ulatuvad minevikku – näiteks on Uganda Vabariigis alles Ankole, Buganda, Bunyoro, Busoga ja Ruwenzururu kuningriigid.

Raamatus lahatakse ka orjakaubandust Ida-Aafrikas, kus peamisteks orjakaupmeesteks olid madala süvisega laevadel ehk daudel seilavad Maskati ja Omaani araablased oma sultanite osalusel, Sansibaris oli suur orjaturg ja orjakaubandusele tegid sealgi lõpu eurooplased.

Väga oluline osa raamatust räägibki Euroopa võitlusest Atlandi-ülese ja India ookeani orjakaubandusega. Selliste asjade paljastamine võtab ära suure osa Black Liver Matteri mustade rassistide ja nende käsilaste, valgete vasakliberaalide, argumentidest.

Muidugi oli orjakaubandusel Euroopas suur ja võimas tagala, sest see kaubandus andis suuri tulusid. Aga suur osa Euroopast võitles algusest peale orjapidamise kui häbiväärse nähtuse vastu ning pole mingit alust vasakliberaalide tahtmisel seostada mustade orjust kogu valgete rassiga.

Orjakaubanduse vastu alustasid võitlust juba Inglise reformaatorid – ometigi seostatakse eriti Suurbritanniat selle häbiväärse ajalooetapiga. 1807. aasta 1. maist keelati orjalaevade väljumine Suurbritannia sadamatest, 1. märtsist 1808 ei tohtinud enam orje Briti kolooniatesse toimetada ja 1811. aastal sai orjakaubandusest sunnitööle saatmisega karistatav kuritegu. 1813. -1814. aastatel keelustasid orjakaubanduse paljud Euroopa maad. Suurbritannia sõlmis orjakaubanduse lõpetamiseks lepinguid ka näiteks Maskati sultaniga.

Briti eskaader asus Atlandil orjakaubandust tõkestama, ja kuigi algul kulges see vaevaliselt, oli 1840. aastaks selleks kulutatud 15 000 000 naelsterlingit, mis on tolle aja mõistes tohutu summa. 1828. aastast sai eskaader enda käsutusse kiired laevad, mis lubas orjalaevu efektiivsemalt jälitada.

1850. aastal oli Aafrika rannikul 24 Briti laeva, kelle oli õigus läbi otsida igat laeva, mis ei kandnud Prantsuse või USA lippu. Ka Ameerika enda laevastik asus aegamisi orjakaubanduse vastu võitlema ja selle triumfiks sai orjapidamise keelustamine 1. aprillist 1863 president Lincolni poolt. BLM ei hinda kahjuks ei Põhja ega abolitsionistide võitlust orjakaubanduse vastu.

Raamatus “Mustad lastid” on ka lugusid, mis näitavad eurooplaste vastuseisu orjakaubandusele. 1845. aastal hõivas Briti laev Wasp Brasiilia orjalaeva Felicidade, kuid orje sealt ei leitud – need olid ilmselt üle parda loobitud. Laevale pandi oma meeskond, mis pidi laeva sadamasse toimetama, kuid ühel ööl tapsid trümmist välja pääsenud brasiillased kõik inglased ja põgenesid. Brittide sõjalaev Star püüdis aluse uuesti kinni. Paraku lasti laev Briti kohtu otsusega vabaks, sest tapetud britte ei leitud, orjade mitteleidmise tõttu aga tunnistati laeva kaaperdamine ebaseaduslikuks.

Selle juhtumi tõttu kaotasid Briti eskaadri meeskonnad igasuguse sallivuse orjalaevnike vastu ja nende vastu enam halastust ei tuntud. Näiteks jäeti tabatud orjalaevade meeskonnad Aafrika rannikule maha, kus nad langesid ilmselt ise mustade ohvriks. Kirjeldatud on ka seda, kuidas orjalaevale signaliseeriti: “Kui hakkate orje vette loopima, riputame kogu meeskonna raadele!” ja sageli nii ka tehti, sest kui orjalaevadel märgati brittide laevu, hakati “tõendeid kaotama”, millele aitasid kaasa orjalaevu saatvad haid.

Malcolm Cowley ja Daniel P. Mannixi raamat näitab, kuidas orjakaubandus ja -pidamine ei sõltu rassist, seda on harrastanud praktiliselt kõik, nii eurooplased, araablased, mustad ise, ja paljud teisedki. Eurooplased aga on aktiivselt selle vastu võidelnud. Seega on väide, nagu vastutaks Atlandi-ülese orjakaubanduse eest kõik valged, ülekohtune ja vale, ning seda võib ka mustaks rassismiks nimetada.

Aegadel, mil neegreid orjusesse veeti ja hoiti, olid pärisorjuses ehk õigusteta ka eestlased ja paljud teised rahvad, sealhulgas vene pärisorjad ning türklased vedasid poolest Euroopast valgeid Lähis-Ida orjaturgudele – orjus on ka eurooplastel üle elatud. Orjuses elasid ka Stalini Gulagi ja Hiina kultuurirevolutsiooni töölaagrite asukad ning elavad kümned tuhanded põhjakorealased. Pidevalt sõdivad aafriklased ise aga on tuntud massimõrvarite ja peaderaiujatena, nagu näiteks Rwanda genotsiidis.

Orjapidamine on üldinimlikult vale ja mustad pole sugugi ainsad kannatanud – nende nõue, et kogu valge rass selle eest vabandaks ja põlvitaks, on uue kuriteo alustamine. Meie, eestlased, pärisorjade järeltulijad, ei põlvita võõraste kuritegude pärast. Me ei põlvita enam kunagi, välja arvatud mõned liberaalid ja vasakpoolsed.

16 commentsOn BLM-i ja vasakliberaalide katse panna orjakaubandus ja -pidamine valge rassi pärispatuks on räige ajaloo võltsimine

 • Avatar

  Selles videos soovitab USA kongresmen keelustada Demokraatlik partei
  https://www.facebook.com/watch/?v=289174198835089

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Ei eksisteeri mingit “punafašismi” vaid teatud liberaalsed “üdini demokraatlikud”jõud püüavad terves maailmas segadust tekitada.Muidugi kõik saab alguse ameerika poliitilisest sisevõitlusest mis näitab riigi moraalset allakäiku.
  Üha enam paistab välja Hiina majanduse kasvav üleolek,samas suureneb maaimariikide sõnakuulmatus jänkide diktaatidele ja üha vähenev usk,et kõikides maailma hädades on süüdi ainuüksi venelased !

 • Avatar

  Oma arhiivides tuhnimine on kasulik – mõned viited kadunud teised alles ja jäädki lugema lugusi mis kirjutatud nii aastat 10 või 15 tagasi ja illustreerib seda
  mis toimub tänanagu rusikas silmaauku – hämmastav on lugeda ka vanu kommentaare – ainult nimed on muutunud – argumendid “laest” on jäänud samaks.
  Samas tuleb ka oma “saba tõsta” – eeldades, et asjad kaovad ja tulevad uuesti “uutena” tagasi sai palju materjale “ära pandud” – paradoks – aitab suur tsensor google 😉
  Kuna materjal on inglise keelne siis teen mõnes lõigust ka tõlked – UU võiks kaaluda kommentaariumis teatud lihtsa html kooderingu lubamist – näiteks nagu [quote] [hr] jne;)
  Aga seekord ei jätame omad üllitised riiulisse ja jagame midagi mis sai nagu ära vaieldud juba aastaid tagasi – teemaks valged orjad ja kes tõid orja Ameerikasse.
  https://docs.google.com/document/d/10434ENMGYImdyQn0Sf8IVC9UpJ0bgY25K3ZwJQhiJBM/edit

  “”Davise uued hinnangud ilmuvad raamatus Christian Slaves, moslemite meistrid: valge orjus Vahemeres, Barbaari rannikul ja Itaalias, 1500-1800 (Palgrave Macmillan).
  “Orjastamine oli väga reaalne võimalus kõigile, kes rändasid Vahemeres või elasid kallastel sellistes kohtades nagu Itaalia, Prantsusmaa, Hispaania ja Portugal ning isegi nii põhja kui Inglismaa ja Island.”
  “Suur osa kirjutatuist jätab mulje, et orje polnud palju ja vähendas orjanduse mõju Euroopale,” ütles Davis. „Enamik kontosid vaatab orjapidamist ainult ühes kohas või ainult lühikese aja jooksul. Kuid kui vaadata laiemalt ja pikemalt, saab selgeks selle orjanduse massiline ulatus ja selle võimas mõju. ”
  Davis ütles, et seda Vahemere orjapidamist on kasulik võrrelda Atlandi orjakaubandusega, mis tõi mustad aafriklased Ameerikasse. Nelja sajandi jooksul oli Atlandi orjakaubandus palju suurem – Ameerikasse toodi umbes 10–12 miljonit musta aafriklast.
  Kuid 1500–1650, kui transatlantiline orjapidamine oli alles lapsekingades, viidi Davise andmetel Barbarysse tõenäoliselt rohkem valgeid kristlikke orje kui ameerika mustade Aafrika orjadeni.””

  Teine lugu: Kes tõi orjad Ameerikasse: https://docs.google.com/document/d/1c4H-6ZkWEVL9TtDMRNIj9v6vlBogJ6GMhv7hMRCRMdo/edit

  “”Ameerika orjade lugu algab Christopher Columbusest. Tema reisi Ameerikasse ei rahastanud kuninganna Isabella, vaid Luis de Santangelo, kes maksis 3. augustil 1492. aastal alanud reisi rahastamiseks kokku 17 000 dukatit (umbes 5000 naela – täna võrdub 50 000 naela). Columbus oli kaasas viis „maranot” (juudid, kes olid usust loobunud ja väidetavalt muutunud katoliiklasteks), tõlk Luis de Torres, kirurg Marco, arst Bemal, Alonzo de la Calle ja Gabriel Sanchez (1). Ülejäänud nelja juudi poolt varjatud Gabriel Sanchez müüs Columbuse välja idee hõivata 500 indiaanlast ja müüa nad orjadeks Hispaanias Sevillas. Columbus ei saanud orjade müügi pealt raha ega saanud midagi, kuid ta sattus laevaarsti Bemali soodustatud vandenõu ohvriks. Tema, Columbus, kannatas oma tasu eest ebaõiglust ja vangistust. Reetis viis maranot (juuti), keda ta oli usaldanud ja aidanud. Irooniline oli see, et Ameerikas algas orjus (2). Juudid saadeti Hispaaniast välja 2. augustil 1492 ja Portugalist 1497. Paljud neist juutidest emigreerusid Hollandisse, kus nad asutasid uue maailma kasutamiseks Hollandi Lääne-India ettevõtte. 1654. aastal emigreerus esimene juut Jacob Barsimson Hollandist New Amsterdami (New York) ja järgmisel kümnendil järgnes veel palju””

 • Avatar

  Kas keegi kahtleb veel Trumpi võidus? Mõni Vmütsiga “agnes”.

 • Avatar

  EKRE kosherkonservatism, pole artiklis mainitud et juudid olid suurimad orjakaupmehed.
  http://www.blacksforsatan.org/blacks_and_jews.html

 • Avatar

  Peamised orjapidajad ameerikas olid juudid.

 • Avatar

  millest üldse ei räägita on see, et valged lõpetasid inimese söömise aafrikas. muidugi ei saa välistada, et mingid neegri hõimud siiani naaber hõimu liikmeid moorivad ja praevad.
  väidetavalt krõmpsutas oma vaenlaste liha ka selline tegelane nagu Idi Amin
  https://et.wikipedia.org/wiki/Idi_Amin

 • Avatar

  “Mats alati on tubli mees
  Ei kedagi ta pelga
  Ei põlvita ta neegri ees
  Ei tõmba küüru selga…”

 • Avatar

  Lugesin artiklist välja, et valgete süü orjanduse algatamises planeedil on tõendamata, kuid orjanduse likvideerimisele alusepanijatena tõendatud. Uhke on olla valge! 😀 Aga igaks juhuks ka uhkeldama ei hakka, sest mine tea, mis muu patt võib seoses nahavärviga siiski tõeks osutuda.

 • Avatar

  See artikkel on libeda peale minek. Faktid on isegi tänasel päeval väga tundlik teema ja tõde kipub solvama neid kellest mitte kunagi halba rääkida ei tohi, isegi kui nad on midagi halba teinud, sest siis süüdistatakse faktide esitajat kohe antisemitismis. Kõik on nagu tõe ees võrdsed, välja arvatud “võrdsemad”, siis on tõde halb ja paha ja “sellest pole vaja rääkida”.

 • Avatar

  eestil oleks aeg esitada kahjunõue saksamaale ja merkelile, samuti rootsile ja venemaale 700 aastase orjapidamise pärast- nii umbes 1 mld aasta kohta, kokku 700 mld/€. merkel peab muidugi enne põlvitama ja andeks paluma… ekre ja madison peab selle teema nii eestis kui ka europarlamendis tõstatama…

  • Avatar

   Töötasin kunagi koos ühe naisega Surinamist. Me saime väga hästi läbi ning rääkisime tihti maailma asjadest. Ühel päeval rääkis ta mulle, kuidas ta käis Aafrikas oma juuri otsimas ning sattus kohalikega vaidlema. Teema oli loomulikult orjakaubandus.

   Kohalikud püüdsid väita, et orjakaubanduses on süüdi valged. Minu kolleeg ütles neile: “Ärge valetage! Orjad on pärit piirkondadest, kus ei käinud kunagi mitte ükski valge inimene. Te ise viisite oma hõimuliikmeid rannikule ja müüsite neid seal orjusesse!”

   Istanbuli türklaste geenianalüüsid on muidugi ka tihti väga huvitavad. Paljud avastavad, et nad on tegelikult üpriski ootamatute esivanematega. See ei ole üllatav. Orje sattus Osmani Impeeriumisse isegi Islandilt ja Soomest. Veneetsia orjad said vahepeal õukonnas väga kõrgeid kohti. Sellest on lausa kirjutatud uurimustöid ja raamatuid. Ka meie kuulus kindralkuberner (George von Browne) maitses mõned aastad Osmanite man orjapõlve. Prantsuse suursaadiku abiga õnnestus tal küll pääseda. Härra von Browne oli tüüpiline puuderdatud parukas tegelane, kelle kuju viskaksid blõmmid kohe jõkke. See oleks absurdikomöödia par excellence, sest mitte ükski blõmm ei ole olnud ori. Blõmmid ei saa aru, et orjus oli palju keerulisem asi. Ka puuderdatud parukatega isikute seas oli endiseid orje.

 • Avatar
  Tõnu Tõnso

  Vajalik ja oluline artikkel. Artiklis olev info tuleks ka peavoolu ühekülgses infoväljas viibivate inimesteni viia. Orjapidajaid ja orje on olnud kõikide rasside esindajate hulgas. Eurooplasi on müüdud samamoodi orjadeks nagu musti. On müüdud nii Ameerikasse, Aafrikasse kui ka Aasiasse. Seda kõike on värvikalt kirjeldanud ka ilukirjandus (Vt näiteks R. L. Stewensoni “Röövitud”, Voltaire “Candide ehk optimism” jne). Orjapidamine ja orjus on alati eksisteerinud ja ma kardan, et see jääb ka alati eksisteerima. Eksisteerib ka praegu, seda nii inimkaubanduse kui ka süüta inimeste sunnitöölaagritesse panemise kujul. Meenutagem kasvõi inimkaubandust, millega veeti kommunismist vabanenud Ida-Euroopa noori inimesi Lääne-Euroopasse orjadeks. Orjapidamise põhjused on majnduslikud. Kui on olemas inimtegevuse valdkonnad, kus orjatöö kasutamine annab majanduslikke eeliseid, siis võetakse ilma igasuguste kõhklusteta kasutusele ka orjad. Vajaduse korral leitakse sellele ka ilusasti kõlavad retoorilised põhjendused. Suured orjade voolud tekivad peale sõdu ja vägivaldseid riigipöördeid. Alatasa veetakse nii sõja kaotanud armeede mehed, kui ka terved sõja kaotanud rahvad orjadeks. Terve GULAGI süsteem baseerus orjusel. Poliitvang vabanes mitte siis, kui ta karistusaeg täis sai; vangidele võis alati karistusaega juurde lisada, ning uued väljamõldud süüdistused koos uue karistusega kaela määrida. Samas, see vangilaagrite süsteem industrialiseeris Nõukogude Venemaa, ehitas üles ühe maailma tugevama sõjatööstuse, viis inimese kosmosse. Meenub lugu seitsmekümnendate keskpaigast, kui keskkooli ühiskonnaõpetuse õpikuga anti meile kaasa “Komsomoli löökehituste kaart NSVL-s”. Kui mu seitse aastat GULAGIS istunud isa seda nägi, hakkas ta naerma: “Kommunistid on vangilaagrite kaardi välja amdnud!” Igas kohas, kus oli suur kommunistlik löökehitus, oli ühtlasi ka mitmeid suuri vangilaagreid.
  BLM pretendeerib puhtakujulise rassistliku diktatuuri pealesurumisele Õhtumaadele. Hävitatakse teadlaste ja maadeavastajate mälestussambaid, rajatakse oma uuskeelt. Kui neile kohe teravat vastulööki ei anta, siis on tulemuseks laibakuhjad, mis ei jää alla kommunistlike timukate umbes 100 miljonile tapetud inimesele.

 • Avatar
  Aigar Ajaots

  See punafašism tuleb ruttu peatada, kui ei taha kuklalaskude paukumist taas kuulata.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused