Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Brasiilia senat tagandas vasakpoolse presidendi ametist

31.08.2016
dilma rousseff

Brasiilia senat tagandas kolmapäeval ametist president Dilma Rousseffi. Presidendi tagandamise poolt hääletas 61 ja vastu 20 senaatorit.

Opositsioon vajas presidendi tagandamiseks 81-liikmelises senatis vähemalt 54 poolthäält. Otsusega kulmineerus aasta kestnud võitlus, mis sisuliselt halvas Ladina-Ameerika suurima riigi poliitilise elu.

Asepresident Michel Temer (75) vannutatakse presidendiks kolmapäeval kell 16:00 (Eesti aeg kell 22:00), lausus senati president Renan Calheiros.

Pärast tagandamishääletust toimus senatis hääletus ka küsimuses, kas Rousseff saab tulevikus avaliku teenistujana töötada või mitte.

Keelu poolt hääletas 42 senaatorit. See tähendab, et opositsioon ei suutnud koguda keelu rakendamiseks kahekolmandikulist enamust ning Rousseff saab tulevikus jätkata tööd avaliku teenistujana.

Rousseffi (68) süüdistatakse eelarveaukude katmiseks ebaseaduslike riigilaenude võtmises. Pahameelt riigipea vastu süvendavad ka majandussurutis, poliitiline halvatus ja riikliku naftafirmaga Petrobras seotud korruptsiooniskandaal.

Brasiiliat esindab Hiinas 4.-5. septembrini toimuval G20 tippkohtumisel Temer.

Dilma Rousseff kuulub vasakradikaalsesse Töölisparteisse. 1969-1970 osales ta põrandaaluste vägivaldsete marksistlike rühmituste tegevuses.