Breitbart: Soros jätkab võitlust rahvusluse vastu EL kokkuvajumise kiuste

Business magnate George Soros arrives to speak at the Open Russia Club in London

Miljardär George Soros on lubanud alustada uut võitlust rahvusluse domineeriva ideoloogia vastu, ehkki tunnistas ühtlasi, et globalistlik Euroopa Liidu projekt on kokkuvarisemise äärel.

Portaal Breitbart vahendab uudist selle kohta, kuidas ajakiri Financial Times muretseb Sorose juhitud Avatud Ühiskonna Fondi (AÜF) rolli muutumise pärast. Nõukogude Liidu lagunemise järel sisendasid Sorose fondid seoses lääne-stiilis demokraatia levimisega endises Nõukogude blokis optimismi. Kuid nüüd on needsamad fondid jäänud kasvava patriotismi- ning populismilaine alla. „See on taaskord déjà-vu, kuid ühe suure muutusega – dominantne ideoloogia maailmas on nüüd rahvuslus,“ kommenteeris Soros vasakliberaalsele Financial Times’ile. „Ja Venemaa, toetudes rahvuslusele, on uuesti pead tõstev jõud,“ ütles Soros.

Avatud piiride poliitikat toetav ja finantseeriv Soros süüdistab Vene häkkereid temavastases rünnakus 2016. aastal, lisaks sellele on AÜF alates 2015. aastast Venemaa valitsuse mustas nimekirjas, kuna on väidetavalt ohuks Venemaa põhiseaduslikule korrale ja riiklikule turvalisusele.

87-aastane Soros oli plaaninud enne oma surma AÜF tegevusega otsad kokku tõmmata, kuid nüüd, mil inimesed maailmas on Sorose sõnul hakanud vastu globaliseerimisele ning progressiivsetele huvidele soovib ta jääda AÜF-i esimeheks veel viieks aastaks, võib-olla kauemakski.

„Võib öelda, et mul on oma vaenlastega vedanud,“ kommenteeris Soros. „Olen enam kui valmis hakkama vastu ja seisma selle eest, mis on õige.“ Kuidas defineerib vanahärra „õiget“, sõltub ilmselt üsna palju tema rahalisest seisust.

Soros on eitanud kõiki tema fondi vastu suunatud süüdistusi, muuhulgas ka seda, nagu oleks fond olnud otseselt seotud Ukraina, Makedoonia ja Georgia valitsuste kukutamisega, ehkki Soros tunnistas, et tema raha saajad olid seotud 2014. aastal toimunud Maidani protestidega Ukrainas.

„Me ei sekku tegelikku võitlusesse – see oleks meie eeskirjade vastane. Kuid me toetasime võitlejaid, ka Maidani ajal,“ selgitas Soros.

Kesk-Euroopa riigid on Sorose sekkumisi häälekalt kritiseerinud ja Ungari valitsuse arvates seisab just Soros EL-i plaani taga institutsionaliseerida massiimmigratsioon ning avada liidu piirid miljonitele Lähis-Ida ja Aafrika migrantidele.

Möödunud nädalal toimus Euroopa Parlamendis istung, mille käigus esitasid Sorose poolt toetatud migrantide õiguste eest seisvad Ungari Helsingi Komitee ja Poola Helsingi Inimõiguste Fond ettepaneku luua instrument, mis finantseeriks nn Euroopa väärtusi kaitsvaid MTÜ-sid liikmesriikides. Istungi organiseerisid parlamendiliikmed Sophie in’t Veld ja Frank Engel, keda peetakse Sorose AÜF-i Euroopa Poliitika Instituudi usaldusväärseteks liitlasteks Euroopa Parlamendis

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Foto: Scanpix

Kommentaarid