Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Breitbart: sotsiaalmeedia tsenseerimise taga seisavad liberaalid ja peavoolu meedia

-
08.08.2018
tsensuur

Liberaalid ja peavoolumeedia on suutnud käivitada aktsiooni, millega suured tehnoloogiaettevõtted on hakanud tsenseerima globalistide kriitikuid. Apple, Facebook, Spotify ja YouTube on sulgenud edukalt terve hulga konservatiivse maailmavaate ja kriitilise tooniga veebilehti ning sotsiaalmeediakontosid, nende hulgas ka tuntud parempoolsete vaadetega saatejuhi Alex Jones’i veebilehe InfoWars.

Silicon Valley on seega allunud tsensuuri teemal CNN ajakirjanike ning USA demokraatide survele. Ühtlasi on sellega toimunud USAs nihe poliitilise võimu osas – nüüd käivad poliitikud tegemas lobitööd suurtes tehnoloogiaettevõtetes, mitte vastupidi.

Viimase paari kuu jooksul on demokraadid avaldanud pidevat survet Facebook’ile ja teistele Silicon Valley suurkorporatsioonidele InfoWars lehe sulgemiseks. Eestvedajaks selles on olnud demokraadist kongressiliige Ted Deutch, kes nõudis, et Facebook’i esindajad selgitaksid oma otsust InfoWars’i mitte sulgemise kohta USA Esindajatekoja justiitskomitee ees. Deutch nimetas Alex Jones’i vandenõuteoreetikuks ja kiusajaks ning nõudis, et Google’i esindaja selgitaks, mitut strike’i on vaja InfoWars kanali eemaldamiseks Google’ile kuuluvast YouTube’ist. Lisaks soovis Deutch, et Google’i esindaja selgitaks, kuidas kavatseb ettevõte selle probleemi lahendada. Paistab, et nüüd ongi YouTube leidnud lahenduse: keelata kanalid, mis ei meeldi kongressmen Deutschile.

Eelmisel sotsiaalmeedia tsenseerimisega seotud istungil ründas Deutsch tehnoloogiaettevõtteid, kuna nood lubavad oma platvormidel – nagu ta väljendus – alatut, ennekuulmatut ja solvavat soppa. Mitmed teised kongressi demokraadid on ühtlasi kritiseerinud vabariiklaste muret tsenseerimise pärast ja nimetanud seda vandenõuteooriaks. Nende meelest tohivad tehnoloogiahiiud tsenseerida keda iganes tahavad. Tehnoloogiaettevõtteid on rünnanud ka vasakäärmuslik meedia. Näiteks kritiseeris The Guardian Facebook’i InfoWars’i vahendamise pärast ning CNN tegeles järjepideva lobitööga selle nimel, et YouTube lõpetaks InfoWars’i vahendamise ning keelaks Alex Jones’i tegevuse.

See tähendab, et USA demokraadid survestavad sotsiaalmeedia ettevõtteid võimaldama neile tasuta poliitilisi platvorme, keelates seda samal ajal oma kriitikutele. Ning sotsiaalmeedia ettevõtted töötavad palehigis selle nimel, et demokraatide konkurendid sotsiaalmeediast eemaldatud saaksid.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer