Breitbart: sotsid on teinud Venezuelast hullema paiga kui Süüria

Maailm,
©AFP/Scanpix
Maduro pooldajate demonstratsioon Caracases 13.04

Kuuba inimõiguste sihtasutuse (FHRC) tegevjuhi Juan Antonio Blanco sõnul on Venetsueela sotsialistist diktaator Nicolás Maduro tekitanud Venetsueelas Kuuba, Venemaa, Hiina ja teatud terroristlike rühmistuste abiga Ameerika ajaloo suurima humanitaarkriisi.

Breitbart News vahendab, et Venetsueela olukorda analüüsivas raportis võrdleb Blanco koos teiste ekspertidega Venetsueela üha hullemaks muutuvat julgeolekualast, poliitilist ja humanitaarolukorda sõjast räsitud Süüriaga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuritegevus ja poliitilised repressioonid põhjustasid Venetsueelas 2018. aastal enam kui 24 000 inimese vägivaldse surma. Siia hulka ei ole arvestatud neid tuhandeid inimesi, kes surid nälja ja ravimite puuduse tõttu. Olukord on võrreldav Afganistanis, Süürias ja Iraagis toimuvaga. Kolm miljonit inimest on oma kodudest lahkunud. Tegemist on riigi enda valitsuse poolt tekitatud katastroofiga.

Blanco rääkis Breitbart Newsile antud intervjuus, et kui Venetsueela kriisil lastakse jätkuda, siis võib Venetsueela olukord muutuda isegi hullemaks kui Süürias „Maduro režiimi teine suurim sissetulekuallikas [nafta järel] on põhimõtteliselt ebaseaduslik äri, peamiselt narkoäri,“ selgitas Blanco. „Sedalaadi sissetulekute tõttu on väga raske ette kujutada, et nad ühel hetkel lihtsalt annavad alla ja loobuvad võimust.“

Blanco sõnul on Maduro kurjategija ja mitte ametlik riigipea. Ta peab Venetsueela olukorda Ameerika suurimaks humanitaarkriisiks ja olukorra jätkudes võib sellest saada ka maailma kõige hullem kriis.

Sarnaselt Süüriale on ka Madurol Venemaa, Iraani, Hiina ja erinevate terroristlike rühmituste toetus. Näiteks nimetas Blanco rühmitusi nagu Hezbollah, aga ka vasakäärmuslikke terroriorganisatsioone nagu Kolumbia Revolutsioonilised Relvajõud (FARC) ja Rahvuslik Vabastusarmee (ELN).

Madurot toetav Hiina kasutab Veneetsiat ära finantsmahhinatsioonideks ja luuretegevuseks ja aitab transportida toornaftat Kuubasse, häirides sellega USA sanktsioone.

Blanco rõhutas, et rahvusvahelise kogukonna iga demokraatlik hing, sh USA, peaks sekkuma ja takistama katastroofi süvenemist Venetsueelas enne, kui sellest saab strateegiliste mõõtmetega kriis.

Blanco sõnul on siin kõige olulisemaks komponendiks Kuuba sõjavägi. Kuuba töötab koos Venemaa, Hiina ja Iraaniga Maduro heaks. „Nende käed on jõudnud riigi kõikidesse olulistesse institutsioonidesse. Seega ei ole võimalik kujutleda demokraatlikku Venetsueelat ilma seda asjaolu arvesse võtmata. See on võimatu, sest nad on põhimõtteliselt imbunud olulistesse julgeolekuinstitutsioonidesse ja -organisatsioonidesse. Nad põhimõtteliselt kirjutavad ette, mis toimub armees, sisejulgeolekus ja luureorganisatsioonides,“ sõnas ta.

Küsimusele, kas Kuuba-Venetsueela liit võiks kujutada endast ohtu USA-le, vastab Blanco kindlalt „jah“. Sama on öelnud ka USA välisminister Mike Pompeo.

USA president Donald Trump aga on kinnitanud, et Venetsueela puhul on laual kõik sekkumise võimalused. Välistatud ei ole ka sõjaline sekkumine. USA koos 50 teise riigiga on tunnustanud Venetsueela presidendi kohusetäitjana Juan Guaidot.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused