Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Brexiti eestvedaja Nigel Farage: peaminister Rishi Sunakiga ei muutu miski paremaks

-
26.10.2022
Nigel farage sõnul ei tea uus peaminister Rishi Sunak (pildil) lihtsate inimeste elust midagi.
© Scanpix

Brexiti eestvedaja Nigel Farage kommenteerib oma YouTube’i kanalil Suurbritannia järjekordset peaministri vahetust ja leiab, et uus peaminister Rishi Sunak ei suuda tuua piisavat muutust, samuti võib konservatiivide parteid oodata järgmistel parlamendivalimistel ees korralik põrumine.

„Viimase paari kuu jooksul on meil olnud neli rahandusministrit, kolm siseministrit, kaks monarhi ja nüüd siis kolmas peaminister,“ ütleb Farage, kommenteerides olukorda, kus käputäis konservatiivide parlamendisaadikuid tõstsid peaministriks Sunaki. „Septembri kaotajad on oktoobri võitjad,“ leiab Farage, viidates Liz Trussi peaministriks valimisele septembris, mil hääletada võisid kõik tooride liikmed. „Viga“, mida parlamendi eliit enam korrata ei tahtnud.

Farage ennustab, et Rishi Sunaki juhtimise all jätkub kõigi viimase aja konservatiivsete valitsuste poliitika, mida on rahvale müüdud (või pigem maha parseldatud) stabiilsuse sildi all. „Maksukoormus kasvas Rishi ajal [Sunaki rahandusministriks olemise ajal] kõrgeimale tasemele alates 1950. aastast, see kasvab… Jeremy Hunti, suure globalisti ametisse jäämisel [rahandusministriks] veelgi rohkem,“ ennustab Farage, tuletades meelde, et ettevõttemaksu juba plaanitakse tõsta 6%  – tegemist on maksuga, mis ei mõjuta mitte rahvusvahelisi hiigelkorporatsioone, vaid iga kohalikku pesumaja.

„Jätkub La Manche’i väinal toimuv katastroof, mille kohta ütleb nüüd ka piirivalve, et tegemist on riikliku julgeolekuohuga,“ ennustas Farage, mainides et möödunud nädalavahetusel maabus Doveri lähedal 80 paati migrantidega, kes kadusid teadmata suunas. Nende seas oli üks „kena noor mees, kes murdis sisse ühe naise majja… nõudis temalt telefoni ja raha Birminghami või Manchesteri sõitmiseks“.

Farage’i sõnul pettub ka üha enam inimesi Brexitis, kuna Brexitit lihtsalt ei viida lõpule. Ta viitab tõsiasjale, et kalanduses toimub endiselt Euroopa Liidu traalerite võimutsemine Briti territoriaalvetes ja et Põhja-Iirimaa on piiriregulatsioonide tõttu endiselt ELi kontrolli all. Teemad, millega Sunak väidetavalt tegeleda ei soovi. „Miski ei muutu – niimoodi nad defineerivadki stabiilsust,“ ütles Farage.

Sunaki peamine probleem peagi lähenevate parlamendivalimiste eel on Farage’i sõnul aga asjaolu, et ta on parlamendi tõenäoliselt jõukaim mees ja tal puudub kontakt lihtsa inimese maailmaga. „Kas suudate kujutleda Rishit mõnes Doncasteri töölisklubis istumas ja inimestega vestlemas? Mina ei suuda ja olen kindel, et teie ka mitte,“ kommenteeris Farage, ennustades, et toorid ei ole võimelised seisma vastu leiboristide nn punasele müürile, mille Boris Johnson 2019. aasta valimistel oma „Get Brexit Done“ [ingl k: viime Brexiti lõpuni] kampaaniaga murda suutis. „Nii et peaminister Sunak… miski ei muutu, miski ei lähe paremaks ja konservatiivid on määratud hukule,“ teeb Farage kurva järelduse.

Allikas: Breitbart News