Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Brexiti-järgne Suurbritannia on kujunenud migrantide “tõotatud maaks”

-
21.07.2021
Kui varem üritasid migrandid leida võimaluse Eurotunneli kaudu, siis nüüd proovivad nad õnne La Manche`i väinal.
© Scanpix

Euroopa Liidu jõuetust rändekriisi lahendamisel näitab seegi, et aktiivne paadiränne käib mitte ainult üle Vahemere Aafrikast Euroopasse, vaid ka liidust välja Suurbritanniasse.

Suurbritanniasse jõudis esmaspäeval üle La Manche’i väina vähemalt 430 ebaseaduslikku migranti, mis on uus ühe päeva rekord, teatas valitsus teisipäeval.

Prantsuse siseminister Gerald Darmanin ja tema Briti kolleeg Priti Patel pidasid konverentskõne ja leppisid kokku koostöö tugevdamises võitluses ebaseadusliku migratsiooniga.

Eelmine rekord, 416 illegaali ühe päevaga, registreeriti mullu septembris.

Suurbritannia on lubanud sel ja järgmisel aastal eraldada ühtekokku 62,7 miljonit eurot, et aidata Prantsusmaal takistada La Manche’i väina ebaseaduslikku ületamist, ütles Prantsuse siseministeerium. See hõlmab julgeolekujõudude tugevdamist rannikul, märgiti teates.

Briti rahvusringhäälingu BBC andmetel on sel aastal Mandri-Euroopast Inglismaa rannikule jõudnud ligi 8000 inimest 345 alusega.

Eelmisel aastal saabus üle La Manche’i Suurbritanniasse umbes 8417 illegaalset sisserändajat. Enamik neist alustab teekonda Prantsusmaalt ning Pariisil ja Londonil on olnud eriarvamusi, kes peaks migrantide peatamise eest vastutama.

Briti seadusandjad arutavad uut seadust, mis karmistaks asüüli reegleid ning kehtestaks karmimad karistused nii ebaseaduslikele migrantidele kui neid riiki toimetavatele inimestele. Migrante võib oodata senise kuue kuu asemel nelja-aastane vangistus ning inimsmugeldajaid eluaegne vanglakaristus.

Pateli sõnul on tema plaan “karm, kuid õiglane”, ning Ühendkuningriik tervitab inimesi, kes tulevad ohutut ja seaduslikku teed ega kuritarvita süsteemi. Illegaalsele sisenemisele ja sellega seotud kuritegevusele loodetakse teha lõpp. (AFP-BNS)