Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Brexiti plusspool – Briti džihaadipruut Süürias on sellest tüdinenud

-
03.04.2019
Džihaadipruut Shamima Begum – naine, kes rikkus oma elu islamiäärmuslust toetades.
© Reuters/ Scanpix

Kui Brexit hoiab äärmusislami Suurbritanniast eemal, võiks riik eraldumise täiesti rahuliku südamega ruttu läbi viia, sest see riik on terrorismi käes kõvasti kannatanud.

Kurikuulus Briti džihaadipruut Shamima Begum, kes viibib Süürias al-Holi põgenikelaagris, ütles intervjuus väljaandele The Times, et on Brexitist tüdinenud, sest põgenikelaagri televiisori vahendusel näidatavates saadetes ei räägita mitte millestki muust, vahendab Postimees.

Intervjuu väljaandele The Times oli esimene pärast seda, kui naise kolmas laps eelmisel kuul Süürias suri. Lisaks kommentaarile Brexiti kohta avaldas naine viimaks kahetsust äärmusrühmitusega ISIS liitumise eest ja kordas taas, et soovib naasta Suurbritanniasse.

«Pärast Baghouzist (ISISe viimane tugipunkt Süürias) lahkumist hakkasin kahetsema kõike, mida tegin ja tundsin, et tahan minna tagasi Suurbritanniasse ja alustada oma elu otsast peale. Olin ajupestud,» tunnistas Begum.

Varem aga on Begum öelnud, et ei kahetse midagi ja ta on kirjeldanud elu ISIS-e kontrolli all olnud territooriumil kui elu mistahes välisriigis. Muu hulgas rääkis Begum ajakirjanikule, et nägi Süürias olles prügikastis maha raiutud pead, kuid see ei häirinud teda.

Briti siseministeerium võttis naiselt riigi kodakondsuse, sest tema radikaalsed vaated on ohuks riigi julgeolekule. Praegugi viidatakse sellele, et kahetsust hakkas naine tundma alles pärast ISIS-e põhjalikku purustamist.

Mis aga puutub Brexitisse, siis ilmselt on leppeta lahkumine reaalsus ja siis saavad britid sulgeda uksed džihadistide ja nende pruutide ees kindlamalt, sest Euroopa Liit on juba ammu tuntud immigratsiooni õhutajana.

Samas aga on poliitiline islam ennast Suurbritanniasse kõvasti sisse söönud ja seda just vasakpoolse Leiboristliku Partei kaudu – riigi siseminister ja Londoni linnapea on moslemid ning riigis on islamofoobia räigelt karistatav, kuigi migrantide kuritegevus pealinnas on tõusnud suureks probleemiks ja moslemipedofiilia skandaalid on riiki omajagu vapustanud.