Briti ajakirjanik Marxlohi no-go-tsoonist: “See pole enam see Saksamaa, mida me teadsime!”

Maailm,
Immigrandid Saksamaal
©AFP Photo/Scanpix
Immigrandid Saksamaal

Briti ajakirjanik Sue Reid külastas Saksamaa Duisburgis Marxlohi piirkonda, mida peetakse üheks no-go-tsooniks. Tema tõdemuseks on: ” See pole enam see Saksamaa, millist me teadsime.”

Marxlohi keskväljaku tänavapilt on tema sõnul mitmekultuuriline ning saksa keelt kuuleb harva. Umbes pooled linna 20 000 elanikust on välismaiset päritolu. Osa on jõudnud sinna pärast EL-i avatud piiripoliitika kehtestamist ja Angela Merkeli kutset tulla Euroopasse ja Saksamaale. Enamik uustulnukaid on töötud ja sõltuvad valitsuse toetusmeetmetest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Politseiaruannete kohaselt hoiavad tänavaid oma kontrolli all uimastikaubitsejad ja muud kurjategijad. Enamik piirkonna elanikke kardab pimeduse saabudes välja minna, vältimaks konflikte välismaalastega. Selles piirkonnas kirjeldatakse juba õhtust trammisõitu nagu “õudusunenägu”.

Hiljuti tunnistas seda paika külastanud Merkel avalikult, et Marxlohi-sarnased piirkonnad on tõesti olemas ja need on suuresti kontrollimatud. Politsei kardab samuti sellistes piirkondades patrullida.

“Kõik meie illusioonid on kadunud,” ütles noor sakslane Briti ajakirjanikule. “Pole ime, et suurem osa sakslastest on Merkeli ja tema sisserändepoliitika vastu.”

Kohaliku Türgi restorani omanik elas Londonis kümme aastat ja tuli perekonnaprobleemide tõttu kuus kuud tagasi Saksamaale. Ka tema kinnitab, et piirkonnas on “suuri probleeme”.

“Me ei näe politseid siin väga sageli, sest nad ei tunne end hästi,” ütles ta. Sakslased lahkuvad tänavatelt pimeduse saabudes ja siis on kõikjal kuulda valju araabia muusikat.

Saksa meedia andmetel on riigis umbes 40 piirkonda, mis on saanud nime “anarhia allikas”. Nendes piirkondades valitseb töötus, uimastikaubandus ja kasvav kuritegevus. Immigrandid on üle võtnud kogu sealse ühiskonna. Kohalikud inimesed on hirmutamisega vaigistatud. Isegi politseinikud peavad võõraid austama ja nende vastu suunatud vägivalda kannatama.

Duisburgi piirkonnas tegutsevad mitmed Liibanoni kriminaalsed grupid, kes ei tunnista politsei autoriteeti. Nende jõukude liikmed on 15-25-aastased, kes on politsei aruannete järgi “peaaegu 100% vägivaldsed kurjategijad, vargad või märatsejad”.

Kahe aasta eest hoiatas Saksamaa politseiühingu regionaaljuht Arnold Plickeret sellise arengu eest. Ta teatas avalikult, et Marxlohi olukorda ja arengut ei tohiks eirata ja võõraste sellise käitumise vastu peaks olema nulltolerants.

“Kõik, kes tulevad Saksamaale, peavad austama meie seadusi. Kui nad seda ei tee, peame nad välja saatma,” ütles Plicker kaks aastat tagasi.

Allikas: Daily Mail, kansalainen.fi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused