Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Briti ajaleht: Euroopa Liidus küpseb plaan allutada liikmesriikide pagulaspoliitika Brüsseli kontrollile

-
07.03.2016
European_union_flag-6

Euroopa Komisjonis on valminud projekt võtta liikmesriikide pagulaspoliitika rangelt Brüsseli kontrolli alla, kirjutab Briti ajaleht Financial Times.

Seni on Euroopa Komisjon reformiga viivitanud, et mitte ärritada Suurbritannia valijaid, kes asuvad peagi hääletama, kas riik peaks Euroopa Liidust välja astuma või mitte.

Ent plaan tulla reformikavaga välja juba EL-i liidrite tippkohtumisel 17. märtsil on tingitud asjaolust, et immigrantide sissetung on muutumas tulisemaks küsimuseks kui brittide referendum.

Praegu kehtiva Dublini regulatsiooni kohaselt peavad immigrandid varjupaika taotlema selles EL-i riigis, kuhu nad esmalt saabuvad, ja see on seadnud löögi alla euroliidu piiririigid nagu Kreeka ja Itaalia.

Ajaleht Financial Times kirjutab, et uue pagulaspoliitika projekti kohaselt hakkaks varjupaigataotlusi menetlema Euroopa Varjupaigaküsimuste Tugiamet (European Asylum Support Office). Kui Brüssel otsustab projektiga edasi minna, siis loovutaksid liikmesriigid taas osa oma suveräänsust Brüsselile. See samm nõuaks ka EL-i aluslepingute muutmist.

Komisjon võib tippkohtumisel siiski välja tulla ka teise ettepanekuga – säilitada status quo ning jagada põgenikud riikide vahel ümber kvootide alusel.

UU – FT