Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Briti Brexiti-minister ei luba uutele tulijatele tagatisi

-
17.07.2016
BRITAIN-EU-POLITICS

Suurbritannia uue nn Brexiti ministeeriumi juht hoiatas, et need migrandid, kes saabuvad Ühendkuningriiki praeguse hetke ja riigi EL-ist ametliku lahkumise vahelisel ajal, ei pruugi saada õigust jääda.

David Davis (fotol) ütles väljaandele Mail on Sunday, et ta peab Euroopa liidritega läbirääkimisi “helde kokkuleppe tagamiseks EL-i migrantidele, kes on siin (Ühendkuningriigis) praegu, ja helde kokkuleppe Briti kodanikele EL-is”, kuid ei lubanud tagatisi uutele tulijatele.

“Võimalusi on erinevaid,” ütles ta plaanide kohta, kuidas toime tulla saabujate arvu võimaliku hüppelise kasvuga vahetult enne Suurbritannia lahkumist EL-ist.

Suurbritannia peab tagama EL-i vaba liikumise reeglite täitmise kuni ametliku lahkumiseni, kuid seejärel on Londoni otsustada, kes võib riiki jääda.

Davis ütles, et läbirääkimised Suurbritannia lahkumise üle EL-ist algavad ilmselt mitte hiljem kui 2017. aasta alguses ning kestavad kuni kaks aastat. Seega võib Suurbritannia lahkuda EL-ist hiljemalt 2019. aasta alguses.

AFPBNS-UU

FOTO: AFP/Scanpix