Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Briti konservatiivid heidavad Alternatiivi Saksamaale alliansist välja

-
10.03.2016
AfD
© Scanpix

Europarlamendis tahab Euroopa Konservatiivide ja Reformistide (ECR) fraktsioon, kus domineerivad Suurbritannia konservatiivid, enda seast välja heita erakonna Alternatiiv Saksamaale. Saksa euroskeptiline partei lõi hiljuti sidemed Rahvuste ja Vabaduse Euroopa fraktsiooni kuuluva Austria Vabadusparteiga, mis eurokonservatiividele on vastukarva, kirjutab EurActiv.

Saksa ja austria euroskeptikud on Düsseldorfis toimunud kohtumisel kokku leppinud ühistes põhimõtetes, mille seas on riigipiiride sulgemine, immigrantide sissetungi õhutavate sotsiaaltoetuste kaotamine ja asüülitaotlemise õiguse kaotamine.

8. märtsil otsustasid Euroopa Konservatiivid ja Reformistid, et lõplik otsus Alternatiiv Saksamaale fraktsioonist välja heita tehakse 14. aprillil, kui sakslased ise selleks ajaks ei lahku. Saksa euroskeptikute väljaheitmist toetavad nii Briti konservatiivid, kes on tuntud oma leebe suhtumise poolest immigratsiooni, kui ka Poola Seaduse ja Õigluse partei, kes lähtub geopoliitilistest põhjustest.