Briti leiboristid näitavad ennast üha enam reeturliku ja valeliku kambana

Maailm,
©Scanpix
Reeturlikud leiboristid oma kongressil.

Suurbritannia leiboristide partei alustas laupäeval oma kongressiga. Enne seda kinnitas tööpartei mõjukas liige ja Euroopa Parlamendi saadik Richard Corbett, et leiboristid ei soovi Ühendkuningriigi lahkumist Euroopa Liidust ning tahavad selle üle teist rahvahääletust.

Poliitikanõunik Nick Timothy kirjutab The Telegraphis, et järgnev nädal paljastab ilmselt leiboristide võltspale täielikult.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Leiboristide kongressi poodiumilt võib lugeda nende igipõlist loosungit: „Paljude, mitte üksikute eest.“ Mäletatavasti hääletasid leiboristid Brexiti referendumi korraldamise poolt. Nad kinnitasid, et referendumi tulemusi tuleb igal juhul tunnustada. Ning nad on korduvalt lubanud, et ei aita kaasa kolme aasta taguse otsuse tagasipööramisele.

Nüüd on tööpartei tõelised värvid nähtavale ilmunud, ja need ei ole mitte Ühendkuningriigi lipu järgi punane, valge ja sinine, vaid Euroopa Liidu lipu värvid – sinine ja kuldne. Leiboristid ei tantsi mitte paljude poolt vastu võetud otsuse järgi, vaid eelistavad üksikute eurofiilide muusikat.

Jeremy Corbyn tahab hoida leiboristide Brexiti poliitika võimalikult sogasena. Ta tahab alustada kampaaniaga ja lubada valijatele referendumit, kus nad saaksid valida uue Brexiti leppe ja EL-i jäämise vahel. Kumba valiku eest leiboristid võitlema hakkasid, seda otsusutaksid nad Corbyni sõnul pärast üldvalimisi.

Corbyni varikabineti EL-i pooldajatele sellest muidugi ei piisa. Nemad tahaksid, et leiboristide poliitika oleks täielik demokraatia eiramine. Nad tahavad toetada jääjaid, blokeerida Brexiti ja hoida Suurbritannia igavesti EL-is. Nad on valmis loovutama isegi tööpartei huvid Euroopa pooldajate eesmärkidele. Nad kavatsevad blokeerida üldvalimisi, kuni nad saavad oma tahtmise – uue referendumi, mille eel nemad teeksid kampaaniat EL-i jäämise poolt.

Kuid leiboristide Brexiti pettus ei ole sugugi ainus loogikaviga väites, nagu seisaksid nad paljude eest. Veel üks lubadus, mis kongressil anti, näitab, kuidas tööpartei kõneleb ikka ja ainult üksikute eest. Nimelt on nad lubanud valitsusse saades lõpetada kooliinspektsiooni Ofstedi tegevuse. Sellega seoses tahetakse allutada kõik koolid kohalikule omavalitsusele ja panna kinni terve hulk akadeemiaid ja tasuta koole.

Koolide inspekteerimine jääks samuti kohaliku omavalitsuse kanda – selle sama, kelle alla kool kuulub. Lisaks kaoksid testid ja statistika, mille alusel vanemad saavad koole valida. Teisisõnu, lõpetada tahetakse kõik, mis on Suurbritannia koolisüsteemi muutnud läbipaistvaks ja usaldusväärseks.

Leiboristid ei tee seda mitte laste ja vanemate pärast, vaid oma ideoloogia ja paranoiliste ametiühingute pärast. Seega, koolide, aga ka teiste avalike teenuste puhul, seisab tööpartei mitte paljude, vaid üksikute eest. Corbyn, kes väidab end olevat rahva tahte esindaja, valetab korralikult. Leiboristid soovivad võimu iseendale. Nad tulevad ja muudavad tavaliste perekondade elu põrguks.

Brexiti näitel on näha, et nad reedavad paljusid. Nad ei ole paljude eestkõnelejad. Nad räägivad ainult oma üksikute truude järgijate eest, kes toetavad nende armetut ja destruktiivset ideoloogiat.

Allikas: The Telegraph

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused