Briti lordide koda on Brexiti poolt, kuid soovib EL kodanikele täiendavat kaitset

Rubriik Maailm On
- Updated

Briti parlamendi mõlemad kojad on nüüdseks Suurbritannia lahkumise Euroopa Liidust põhimõtteliselt heaks kiitnud, kuid lordide koda pani ette enne selle jõustamist viia seadustesse mõningad muudatused.

Suurbritannia parlamendi ülemkoda otsustas viia sisse muudatused Euroopa Liidust lahkumise käivitavasse seadusesse, mis küll viivitab mõnevõrra selle jõustamist, kuid teeb seda paindlikumaks ja paremaks, teatasid uudisteagentuurid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ülemkoda hääletas Brexiti poolt, kuid pani ette hääletada enne seda Euroopa Liidu kodanike õiguste üle jääda Suurbritanniasse pärast Brexitit. Lordide koda hääletas muudatuse üle, millega lisatakse EL-i kodanike õiguste kaitsmise kohustus EL-ist lahkumise kõneluste seaduseelnõusse.

EL-ist lahkumise järel jääb Suurbritanniasse umbes kolm miljonit EL-i kodanikku ning EL-i riikidesse umbes miljon Briti kodanikku.

Seaduseelnõu muudatuse üle hääletatakse ka parlamendi alamkojas ja pärast seda saab Suurbritannia asuda lahkumisprotseduure ellu viima, mis võtan seetõttu pisut kauem aega.

BNS-UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused