Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

NB! UUDIS ON TÄIENDATUD: Briti parlamendi ees põrutas auto taas rahva sekka

-
15.08.2018
Briti politsei sündmuskohal
© AP/Scanpix

Auto rammis teisipäeval 14.08 Briti parlamendi ees turvatõkkeid, politsei teatel sai viga ka hulk jalakäijaid. Scotland Yardi andmeil on autojuht kinni peetud ning kellegi elu õnneks ohus ei ole.

“Politsei pidas meessoost autojuhi sündmuspaigal kinni. Antud hetkel usuvad korrakaitsjad, et keegi vigastatuist ei ole eluohtlikus seisundis,” on öeldud politsei avalduses.

Scotland Yard nimetas vahejuhtumit “kokkupõrkeks”, täpsustamata, kas on alust kahtlustada terroriakti. Kinnitust sellele igal juhul veel ei ole, ka ükski terrorirühmitus pole veel vastutust endale võtnud.

Relvastatud politsei piiras turvatõkete vastu paiskunud hõbedase auto viivitamatult sisse ja suunas relvad teksades ja mustas jakis juhile, kes sõidukist välja tõmmati ja käeraudu pandi. Parlamendihoone ümbruse tänavad on suletud.

Eelmisel aastal sõitis 52-aastane islamiusku britt Khalid Masood Thamesi sillal jalakäijate sekka ja pussitas parlamendihoone ees valvanud politseinikku. Rünnakus sai surma viis ja vigastada umbes 40 inimest, politsei lasi Masoodi maha.

SEOTUD LOOD: 7 hukkunut ja ligi 50 vigastatut: Londonis sõitsid islamiterroristid autoga rahva sekka ja pussitasid inimesi

NB! TÄIENDATUD: Teisipäevases vahejuhtumis, kus auto sõitis Londonis parlamendihoone ees rahva sekka ning paiskus siis vastu turvapiiret, kahtlustatakse 29-aastast Sudaani päritolu Briti kodanikku Salih Khateri, teatas ajakirjandus kolmapäeval.

Khater on vahi all, teda kahtlustatakse terroriakti ettevalmistamises.

Uudisteagentuur PA kirjutas kolmapäeval, et sellenimelise mehe Facebooki-konto kohaselt elab ta Birminghamis, töötab kauplusejuhatajana ning on õppinud Sudaani tehnikaülikoolis.

Briti politsei uurib vahejuhtumit terrorirünnakuna.