Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Briti poliitkorrektorid astusid sooneutraalse koolivormiga ämbrisse – see põhjustas suuri proteste

-
17.09.2019
Briti tuntud ajakirjanik ja saatejuht Piers Morgan ütleb, et sooneutraalsuse absurd on väljunud kontrolli alt.
© Reuters/Scanpix

Suurbritannias protesteerisid hiljuti Lewese Priory kooli õpilased ja lapsevanemad uue n-ö sooneutraalse koolivormi vastu. Kohale kutsuti ka politsei.

Uuest õppeaastast on Priory kooli õpilastel uus koolivorm, mille juurest puudub seelik ning kõik õpilased, nii poisid kui ka tüdrukud, tohivad kanda ainult pükse.

Sellise korralduse vastu kogunesid 5. septembril protestima umbes 100 kooliõpilast ja lapsevanemat. Paljude vanemate sõnul tunnevad nende tütred end seelikute ära keelamise tõttu väga halvasti. Mitmed tütarlapsed hoidsid protestimärgiks bännereid kirjaga „Valik“ ja poisid olid ilmunud protestiaktsioonile seelikutes.

Lastevanemate sõnul ei ole uus koolivorm mitte kuidagi sooneutraalne. „Tegemist on poiste koolivormiga,“ ütles üks ema. „Sooneutraalne koolivorm võimaldaks poistel kanda seelikut ja võimaldaks tüdrukutel kanda seelikut. Ning nii poisid kui ka tüdrukud saaksid kanda pükse.“ Tema sõnul on asi hoopis selles, et koolile ei meeldi tüdrukute seelikute pikkus.

Üks teine ema ütles ajakirjanikele, et tema tütar tunneb end pükstega koolivormis väga halvasti ja peab end inetuks. Seelikut kandes tal sellised probleeme ei esinenud. Protestijate meelest ei ole uus koolivorm ka piisavalt keskkonnasõbralik ja see on ka väga kallis.

Lewese parlamendisaadik, konservatiiv Maria Caulfieldi sõnul ta küll toetab läbimõeldud koolivormipoliitikat, kuid saata tütarlapsed koolist koju põhjusel, et nad kannavad seelikut, olevat lihtsalt naeruväärne. „Poliitilise korrektsusega on tõsiselt üle piiri mindud.“

Briti tuntud ajakirjanik ja saatejuht Piers Morgan, kes ühtlasi on ka Priory kooli vilistlane, kirjutas Twitteris: „Priory endise õpilasena tahaksin öelda, et see kõik on paganama naeruväärne ja et ma toetan igati protestivaid vanemaid ja õpilasi. Kogu see sooneutraalsuse absurd on kontrolli alt väljunud. Laske tüdrukutel olla tüdrukud ja poistel poisid.“

Allikas: The Telegraph

Refereeris Triin van Doorslaer