Briti saartele sõitvate veoautojuhtide töö on pagulaste tõttu eluohtlikuks muutunud

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Nii nad Briti saartele pääsemist passivadki.

Briti meedia hoiatab, et nugadega relvastatud pagulaste jõugud on hakanud Prantsusmaal Caenis teetõkkeid püstitama, sundimaks veoautojuhte neid üle Inglise kanali viima.

Olukord on nii tõsine, et Briti autotranspordi assotsiatsioon (RHA) pöördus Prantsuse armee poole palvega aidata seda probleemi lahendada, vahendab kansalainen.fi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Paarsada põgenikku Sudaanist on laagris metsades Ouistrechami lähedal, mõnekümne kilomeetri kaugusel Caenist. Kohal on juba uus nimi – “mini-jungle,” mis viitab varasemale laagrile Calais`i linnas. Pärast seda, kui sealne “džungel” likvideeriti, kolisid immigrandid Caeni.

Veoautojuhid räägivad ka sellest, et umbes 200 nugadega relvastatud sisserändajat passib sadamas asuvates läbipääsupunktides. Mõnikord sunnivad nad autojuhid peatuma, tehes teedele takistusi. Autode peale ronitakse ka ringteedel, kus juhid peavad aeglasemalt sõitma.

“Nad passivad supermarketis, oodates, millal te sõitu lähete. Kahjuks on siin ringtee, enne mida peate sõitma aeglasemalt. Mõnikord püüavad nad ka juhi ukse avada,” rääkis telekanalile BBC veoautojuht Sherralin Ballard.

Mõned pagulased on proovinud ka üle Inglise kanali ujuda, teised aga kasutavad ebaausate ja kerget raha teenida soovivate autojuhtide abi, kes võtavad neid 2000 naela eest peale. Sõidetakse isegi veoautode katusel, et praamil mõnes autos mingi parem varjupaik leida.

Kohalik politsei üritab olukorda kontrolli all hoida, kuid see ei ole lihtne, sest sisserändajad muudavad sageli oma asukohta. Mais lõpus päästis Prantsuse merevägi viis iraanlast, kes tahtsid üle La Manche’i väina ujuda.

Immigrantide veoga tegelevad ka kohalikud kurjategijate jõugud, kes ahistavad autojuhte bensiinijaamades teel Caeni, sundides neid immigrante peale võtma. Keskmiselt saavad salakaubitsejad pagulase Suurbritanniasse viimise eest 9000 naela.

“Meil on tõendeid selle kohta, et autojuhid, kes just oma tööd teevad, on tegelikult suures ohus. Tõsised probleemid tekivad siis, kui veokid peavad peatuma teetõkete juures ja immigrandid püüavad tungida sõidukitesse, tihti jõuga. Meile on räägitud ka katsetest vägistada naisjuhte. Pole kahtlust, et autojuhtide risk on väga kõrge ja olukord halveneb,” kommenteeris RHA juhataja Rod McKenzie.

Seetõttu kutsuvad Briti ametivõimud autojuhte ohu korral helistama spetsiaalselt selleks mõeldud telefoniliinile (+44) 1274 863 111. Ühing annab omakorda teabe üle Briti piirivalvele ja siseministeeriumile.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused