Briti tööpartei tahab keelata islami kritiseerimise

Maailm,
- Updated
Ed-miliband

Sotsiaaldemokraatliku Tööpartei juht Ed Miliband teatas oma reedeses intervjuus Briti islamiusuliste väljaandele The Muslim News, et kavatseb peaministriks saades kuulutada “islamofoobia” kuriteoks.

“Me teeme kindlaks, et politsei lisaks selle kuriteoregistrisse ja islamofoobia juuritaks välja kui vihakuritegu,” ütles Miliband. “Me muudame seadust, et oleks täiesti selge meie põlgus vihakuritegude ja islamofoobia vastu. Esmakordselt peab politsei hakkama registreerima islamofoobseid rünnakuid üle terve riigi.”

Tööpartei manifest kuulutab “nulltolerantsi vihakuritegudele”, pidades silmas ühtviisi moslemite ja juutide vastaseid sõnavõtte.

“Meie valitsus pühendub täielikult võrdsusele mitte lihtsalt paberil, vaid ka reaalsuses,” sõnas Miliband. “Meie strateegia on rasside võrdsus. Me oleme pühendunud diskrimineerimise murdmisele.”

Viimastel aastakümnetel toimunud immigratsiooni tulemusel on islam suuruselt teine religioon Suurbritannias. Londoni mõnes linnaosas ületab moslemite osakaal koguni 30 protsendi piiri.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused