Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Briti välisminister hoiatab, et Euroopa Liit on muutumas Nõukogude Liidu moodi vanglaks

-
01.10.2018
Briti välisminister Jeremy Hunt esinemas tooride konverentsil.
© AFP/Scanpix

Tundub, et ka Lääne-Euroopas hakatakse Euroopa Liidu ja Nõukogude Liidu üha suurenevat sarnasust märkama.

Briti välisminister Jeremy Hunt võrdles esmaspäeval Euroopa Liidu suhtumist Brexitisse Nõukogude Liidu suhtumisega selle kunagistesse liiduvabariikidesse, vahendab BNS.

Hunt ütles Birminghamis konservatiivide aastakonverentsil, et EL tahab Suurbritanniat lahkumise eest “karistada” ning võrdles seda Nõukogude Liidu katsetega takistada liiduvabariikide väljaastumist.

“Te paistate arvavat, et seda klubi saab koos hoida, karistades lahkuvat liiget. EL asutati vabaduse kaitsmiseks. Inimesi takistas lahkumast Nõukogude Liit,” ütles välisminister. “Ajaloo õppetund on selge: kui muuta EL-i klubi vanglaks, ei vähenda see soovi välja pääseda, see soov vaid kasvab ja me ei jää ainsaks vangiks, kes tahab pääseda.”

EKRE ja Uued Uudised on juba ammu juhtinud tähelepanu EL-i ja NSVL-i ühistele joontele: üks ja ainus “tõde”, millest teistmoodi mõtlemise eest represseeritakse; sõnavabaduse piiramine, teatud “väärtuste” kohustuslikuks muutmine; sõnakuulmatute liikmesriikide (liiduvabariikide) alandamine ja karistamine; vabatahtliku liidust lahkumise tõkestamine, Euroopa Komisjoni üha suurenev sarnasus NLKP Keskkomiteega – neid sarnasusi leiab juba lõputult.