Britid: Hiina heldekäelisusel on oma hind ja selleks võib olla nende 5G võrk

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Huawei 5G muudab maailma – kas Hiina kasuks? Pilt on illustratiivne.

Ühendkuningriigi Brexiti partei juht Nigel Farage hoiatas taas Huawei ja 5G ohtude eest ning avaldas kartust selle üle, et Hiinast meditsiiniabi vastuvõtmise hind võib olla just nimelt Ühendkuningriigi 5G võrk.

Hiina on vältinud vastutuse võtmist koroonaviiruse levimise eest, kuid surmava viirusega hädas olevad riigid võtavad vastu abi Hiinast, ka meditsiinivarustuse näol. Möödunud nädalal otsustas Hiina saata näiteks koroonaviirusest räsitud Ühendkuningriigile 300 ventilaatorit. Paljud, nagu näiteks ka Nigel Farage, on sellist olukorda karmilt kritiseerinud ning hoiatanud, et Hiina n-ö heldekäelisusel on päris kindlasti oma hind.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Farage on ka varem avaldanud oma vastuseisu Huawei tegevusele Ühendkuningriigis, kus Hiina tehnoloogiaettevõte aitab ehitada välja järgmise põlvkonna telekommunikatsiooni infrastruktuuri Farage on hoiatanud ka 5G võrgu eest, mis tema sõnul kujutab endast viie silmaga luurevõrku.

Pühapäeval ütles Farage intervjuus LBC-le, et ehkki Ühendkuningriik peaks tegema kõik endast oleneva uute ventilaatorite hankimiseks, tuleks nende vastuvõtmisel Hiinast mõelda hoolega järele, mis on nende tegelik hind. „Huvitav, mis on nende ventilaatorite hind? Ma mõtlen, et kas pole siin tegemist Hiina tegevuse laiendamisega meie 5G võrgus?“

Farage lisas: „Tuletame meelde: Hiina on kommunistlik diktatuur, kus tapetakse igal aastal tuhandeid oma riigi kodanikke ja kus sajad tuhanded inimesed teistest religioonidest on vangistatud nn ümberkasvatuslaagritesse.“ Farage’i sõnul ei ole tegemist sõpradega. „Nad üritavad domineerida maailma ja nüüd, mil nad algatasid selle kriisi, on nad korraga justkui väga abivalmid: abi Itaaliale, abi Serbiale, annetused Lõuna-Aafrikale, nüüd siis ventilaatorid, 300 ventilaatorit Ühendkuningriigile.“

Farage’i sõnul on äärmiselt masendav, et nii paljud otsustajad peavad nüüd, mil Euroopa Liit on kadumas, Hiinat tulevikuliitlaseks. „Jumal aidaku meid, kui see nii peaks minema.“

Uuskonservatiivne mõttekoda The Henry Jackson Society avaldas möödunud nädalal raporti, milles soovitas Lääne riikidel Hiina kohtusse kaevata. Raporti sõnul on olemas tõendid selle kohta, et Hiina valetas maailmale viirusega seotud riskide osas ning tõendite põhjal oleks õigus nõuda Hiinalt miljardeid dollareid kompensatsiooni.

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused