Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Britid ja prantslased sõimlevad vastastikku, paadiränne ja inimkaubandus aga käivad omasoodu edasi

-
18.12.2021
Sellest, et inimkaubandus ja paadiränne La Manche`il ei lakka, annavad tunnistust isetekkelised migrandilaagrid.
© Scanpix

Hiljuti uppus Prantsusmaad ja Suurbritanniat eraldavas La Manche`i väinas 27 migranti, mille peale kaks riiki üksteist süüdistama asusid ja inimkaubanduse lõpetada lubasid, kuid uudiste järgi võttes ei ole seal mitte midagi muutunud – nagu liberaalsele Euroopale kohane.

Prantsuse laevad päästsid La Manche’i väinas 138 migranti, kes olid üritanud kipakatel alustel Prantsusmaalt Ühendkuningriiki pääseda, teatasid reedel võimud.

Prantsuse võimude avalduse kohaselt teatati neile neljapäeval, et “mitu La Manche’i väina ületada üritanud paati on hädas” ning et kaks mereväealust ja kaks päästelaeva tõid põgenikud tagasi kaldale.

Põhja-Prantsusmaa politsei ja kohalikud võimud võtsid migrandid pärast päästmist oma hoole alla.

Migrantide piiriületused La Manche’is on kujunenud tüliõunaks Suurbritannia ja Prantsusmaa vahel, kelle suhted on niigi madalseisus.

Novembris hukkus 27 migranti, kelle paat läks ümber Prantsusmaal Calais’ sadama lähedal, vallandades Pariisi ja Londoni vahel järjekordsed vastastikused süüdistused inimsmugeldajate ohjeldamise üle.

2021. aasta algusest kuni 20. novembrini lahkus Prantsusmaa rannikult Suurbritannia suunas umbes 31 500 migranti, 11. novembril maabusid Inglismaa rannikul rekordilised 1185 migranti.

Seega siis massimigratsioon jätkub, nagu ka Londoni ja Pariisi sõnavaht – sest rände tõkestamine ei olegi Brüsselil ja Lääne-Euroopal plaanis. (AFP-BNS-UU)