Brüssel hakkas tegutsema – Poola isepäised omavalitsused jäetakse eurorahadest ilma

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Brüseel sunnib Poolat üles korjama vikerkaarelippu, mille riik on minema visanud.

Kuidas näeb välja Brüsseli ideoloogiline diktatuur, mida rakendavad sealsed võimul olevad marksistid, seda saab lugeda Poola ajalehtedest. Kas allud LGBT nõudmistele, või jääd rahadest ilma…

Poola hakkab EL-i liikmena raha kaotama – 47,5 miljardit zlotti läheb kaotsi, kui kohalike omavalitsuste ametnikud ei taandu LGBT-vastastest resolutsioonidest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Euroopa Komisjon peatas viie Poola vojevoodkonnaga läbirääkimised programmi REACT-EU vahendite väljamaksmise üle, kirjutab esmaspäeval vasakpoolsete leht “Gazeta Wyborcza”. Nagu “Wyborcza” teada sai, külmutatakse kokku üle 126 miljoni euro.

Reede õhtul Euroopa Komisjoni saadetud kirjas järgmiste vojevoodkondade juhtidele: Małopolskie, Lubelskie ja Świętokrzyskie (nad kirjutasid alla LGBT-vastasele deklaratsioonile ja täpsemalt “vastuseisule LGBT ideoloogia propagandale kohalike omavalitsuste territooriumil”); ning Łódź ja Podkarpacie (kirjutasid alla kohaliku omavalitsuse perekonnaõiguste hartale, mille koostas Ordo Iuris) on Brüsseli kindel sõnum – kuni resolutsioonide kehtetuks tunnistamiseni jääb REACT-EU sularahakraan suletuks, kirjutab GW.

Mis on Euroopa Komisjoni kirjas?

“Teie piirkondlike võimude tegevus, kes on võtnud vastu deklaratsioone, avaldusi või resolutsioone, nimetades LGBTIQ kogukonda “ideoloogiaks” ja peavad oma territooriumi LGBTIQ-inimeste suhtes vaenulikuks, seab kahtluse alla nende suutlikkuse järgida mittediskrimineerimise põhimõtet. See on majandusarengut toetavate Euroopa fondide rakendamise eeltingimus” – loeb väljavõtet komisjoni kirjast, mille ajalehe andmetel avalikustasid nädalavahetusel “vihkamisvastased” aktivistid.

Ajalehe andmetel võib REACT-EU raames kõige rohkem (üle 33,5 miljoni euro) kaotada Małopolska; Łódźi vojevoodkond – üle 26 miljoni euro, Lublini vojevoodkond – peaaegu 26 miljonit eurot ja Podkarpackie vojevoodkond – 24,6 miljonit eurot. Nimekirja sulgeb Świętokrzyskie vojevoodkond peaaegu 16 miljoni euroga.

“Nagu meie Brüsseli informaatorid ütlevad, ei kao see raha Poola jaoks – üks stsenaariume näeb ette, et see võidakse jagada teiste vojevoodkondade vahel, kes ei ole resolutsioone vastu võtnud,” seisab ajalehes.

Kommenteerib Taivo Sepp: “Sanktsioonid Liidu välistele riikidele, nagu Venemaa või Valgevene, on eriasi. Kuid sanktsioonid oma enda liikmesriikide suhtes – see hakkab mõjutama lõpuks kogu liidu majanduslikku käekäiku. Samas on neomarksistide eesmärk selge – õhutatakse mässu võimude vastu, kes ei allu ideoloogililisele diktatuurile. Näis kui tugev on Poola rahva usk oma õigusesse, või saab rahahimu võidu mõistuse üle, nagu see meil on juba juhtunud.”

Allikas: wPolityce.pl

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused