Brüssel kavandab migrantide vastuvõtmisest keelduvatele liikmetele trahve

Maailm,
- Updated
GREECE-MACEDONIA-MIGRANTS

Euroopa Liit kavandab trahve liikmesriikidele, mis ei nõustu jagama asüülitaotlejate vastuvõtmise koormat, kirjutas majandusleht Financial Times.

Lehe andmetel võib trahv ulatuda 250 000 euroni iga asüülitaotleja eest, keda riik ei nõustu vastu võtma. Idee on tõsta trahvisumma nii suureks, et seda tunnetataks selgelt sanktsioonina.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Plaan on seotud niinimetatud Dublini kokkuleppe uuendusega, milles sisaldub mõte riigipõhisest asüülikvoodist. Euroopa Komisjon peaks avalikustama vastava seadusuuenduse kolmapäeval.

Ühise vastutuse võtmine põgenikekriisi lahendamise eest on tekitanud tõsiseid pingeid EL-i riikide seas. Ungari ja Slovakkia on andnud põgenikekvootide otsuse EL-i kohtusse. Kvoodid on rasked ka Soomele, kuid valitsus on teinud jõupingutusi kokkulepitud otsuste elluviimiseks. Välisministri Timo Soini hinnangul võiks vastu hakkavate riikide osas kaaluda näiteks EL-i toetuste kärpimist.

Euroopa Komisjon on varem kaalunud ka mitmesuguseid makse, kui liikmesriik ei täida riigipõhist kvooti. Eelmisel sügisel pakkus EK välja mõtte, et kvoodist võib osta end välja summaga, mis vastaks 0,002 protsendile riigi sisemajanduse kogutoodangust. Soome puhul tähendaks see umbes 4,1 miljoni euro suurust makset.

BNS

Foto: AFP

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused