Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Brüssel kui bürokraatlik komistuskivi: EL kokutab Vene viisade teemal, piiririigid tegutsevad ise

-
31.08.2022
Head teed neile venelastele, kes Eesti riiki ei austa – minge Venemaale! Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Ilmselt on paljudel veel meeles, kuidas koroonapandeemia alguses asusid liikmesriigid ise tegutsema, sest Brüssel oma bürokraatiaga osutus suureks piduriks. Sama kordub nüüd, kus oleks vaja putinivenelaste turism Schengeni ruumist eemal hoida.

Poola ja Balti riigid ütlesid kolmapäeval, et kaaluvad ise Vene kodanike sissesõidu piiramist, kui Euroopa Liit tervikuna seda ei tee.

EL-i välisministrid on koos Prahas, et arutada sisenemispiiranguid Vene kodanikele. Poola, Eesti, Läti ja Leedu ühisavalduses öeldakse, et 2007. aastal Venemaaga sõlmitud viisalihtsustuslepingu peatamine oleks esimene vajalik samm.

Seda toetavad paljud EL-i liikmed, seal hulgas Saksamaa, ning see teeks EL-i viisad venelastele kallimaks ja nende soetamise keerulisemaks. Paraku ei tule sõnad tegudega kaasa.

“Me peame väljastatavate viisade, eeskätt turistiviisade arvu drastiliselt piirama, et vähendada Vene kodanike voolu Euroopa Liitu ja Schengeni alale,” seisab nelja riigi avalduses. Säilima peaks võimalus teha erand dissidentidele ja teiste humanitaarjuhtude puhul, lisatakse samas. “Kuni sellised meetmed EL-i tasemel paika saavad, kaalume me riikide tasemel ajutise viisakeelu meetmeid või EL-i viisadega Vene kodanike piiriületuse piiramist.”

Eesti välisminister Urmas Reinsalu nõudis kolmapäeval Prahas ajakirjanikega kõneldes Vene Föderatsiooni kodanikele Euroopa Liitu sisenemise keeldu, kuid möönis, et EL ei pruugi tegutseda küllalt kiiresti. “Aeg on otsustav ja kaotatud aeg tasutakse ukrainlaste verega,” hoiatas ta.

Poola peaminister Mateusz Morawiecki ütles kolmapäeval Kopenhaagenis, et venelased ei tohiks saada muid kui humanitaarviisasid. (BNS)