Brüssel plaanib inkorporeerida vastuolulise ÜRO rändepakti Euroopa Liidu seadustesse

Maailm,
- Updated
©ZUMAPRESS.com
Rändepakti ilmselge eesmärk on liikvele läinud inimesed jõukamatesse riikidesse laiali paigutada.

Sisedokumendid viitavad, et Brüssel plaanib inkorporeerida vastuolulise ÜRO rändepakti Euroopa Liidu seadustesse, kasutades n-ö tagaust, mille eest on hoiatanud ka Austria ja Ungari.

Nädala algul teatas Austria välisminister Karin Kneissl, et Austria valitsus ei nõustu Euroopa Komisjoni õigustalituse raportiga, mille kohaselt peaksid ÜRO rändepaktil olema siduvad õiguslikud tagajärjed kõigile EL-i liikmesriikidele, ka neile, kes leppega ei liitunud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rändepaktile allakirjutamisele eelnevatel kuudel ja nädalatel teatasid mitmed riigid, ka mõned EL-i liikmesriigid, et ei liitu paktiga, mille peale kinnitas Saksamaa kantsler Angela Merkel, aga ka mitmed teised liidrid (sh. Eesti välisminister Sven Mikser), et rändepakt ei kujuta endast siduvat dokumenti.

Kneissl ütles kohalikule meediale, et komisjoni raportit lugedes oli ta tõeliselt hämmeldunud, sest raport rääkis üsna selgelt teist keelt ja kõik jutud rändepakti mittesiduvusest olid sellega ümber pööratud.

Austria Vabadusparteisse (FPÖ) kuuluv Kneissl teavitas esmaspäeval EL-i asepresidenti Johannes Hahni Austria valitsuse seisukohast selles küsimuses, kinnitades, et Austria ei nõustu õigustalituse järeldusega. Austria lähtub sellest, et ÜRO rändepakt ei ole õiguslikult siduv ja EL ei saa muuta selle teatud osi liikmesriikidele siduvaks.

Euroopa Parlamendi liige Harald Vilimsky (FPÖ) sõnul näitavad aga rändepaktiga seotud arengud selgelt, et Austrial ja FPÖ-l oli õigus, kui nad otsustasid paktiga mitte liituda. Vilimsky kinnitas, et FPÖ kaitseb Austria huvisid ja et riik ei nõustu Euroopa Komisjoni plaaniga muuta rändepakt kõigile siduvaks. „Nõuame, et riikidel säiliks iseotsustamise õigus asüüli- ja migratsiooniküsimustes… Ei saa olla nii, et inimestel on automaatselt õigus migratsioonile [EL-i seadustes], kuna sellega kaasneksid Euroopale lahendamatud probleemid,“ ütles Vilimsky.

Esmaspäeval Brüsselis toimunud pressikonverentsil nimetas Kneissli kolleeg Ungari välisminister Péter Szijjártó komisjoni raportit selgeks tõendiks selle kohta, et EL plaanib muuta ÜRO rändepakti kohustuslikuks kogu liidus.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused