Brüsseli-meelne meedia serveerib Ungari erimeetmeid teadlikult ja pahatahtlikult ebademokraatlikena

Maailm,
- Updated
©EPA/Scanpix
Pilt Budapesti tänavatelt näitab, kuidas Ungari valitsus tegelikult tegutseb.

Mida Ungari oma rahva heaks ka ei teeks, euroliberaalid näevad seda ikka ainult põrgusepitsustena – Eesti ja Euroopa liberaalne meedia kasutavad eriolukorra meetmete kehtestamist Ungaris ära selleks, et rünnata Brüsselile antipaatset riiki.

BNS vahendab France Presse uudist selle kohta, et Ungari parlament kiidab esmaspäeval tõenäoliselt heaks eelnõu, mis annab peaminister Viktor Orbánile ulatuslikud volitused, mida valitsusjuht vajab võitluseks koroonaviiruse pandeemiaga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kodu- ja välismaised kriitikud on “koroonaviiruse vastase kaitse seaduse” hukka mõistnud, öeldes, et see annab peaministrile tarbetu ja piiramatu võimu, mis aitab tal pigem tugevdada oma positsiooni kui võidelda viirusega,” väidab AFP.

Ilmselt on hukkamõistjad need liberaalid, kel on vaja mistahes põhjust peaminister Orbani ründamiseks. Ühestki uudisest ei selgu, millised on need väidetavad “tarbetud ja piiramatud” volitused – lihtsalt jätkatakse pildi kujundamist, mille järgi olevat Ungaris kõik valesti.

“Eelnõu annab valitsusele õiguse pikendada dekreedivõimu määramata ajaks, kuni valitsus ise otsustab, millal eriolukord lõpetab,” kinnitatakse uudises. Ilmselt on selline õigus valitsustele antud väga paljudes riikides.

“Ühtlasi näeb eelnõu ette kuni viieaastase vanglakaristuse kõigile “valeinfo” levitajatele viiruse ja sellevastaste meetmete kohta,” lisab AFP. Juba jutumärkidesse pandud sõna näitab uudise tendentslikkust – selle levitajad justkui välistavad, et karistusi võidakse määrata ka tegeliku valeinfo levitamise eest.

Kui liberaalid on ühest riigist teinud “kurjuse kehastuse”, siis maksab küll kahelda igas sõnumis, mis nende hääletorudest selle riigi kohta tuleb. Seda enam, et kümnetes maailma riikides kehtestatud eriolukorrad annavad tahtmise korral alati võimaluse väita, et nendega on endale ülearu õigusi võetud, seda ka siis, kui see nii pole.

Tohutul hulgal inimohvreid nõudnud pandeemiast ei saa jagu piiranguteta – samas on poliitilised ja ideoloogilised jõud seda enda huvides “vee sogamiseks” ära kasutamas ka siis, kui neid kitsendusi on tõesti väga vaja.

Mis aga puutub Ungarisse, siis just viirusekriisi eelne rändekonflikt Kreeka-Türgi piiril näitas kogu Euroopale, et piiritarad ehitanud Ungari oli üks vähestest targalt talitanud riikidest, kuigi teda sõimati eriti räigelt just pahandusi leiali vedanud migrantide tõrjumise pärast.

3 commentsOn Brüsseli-meelne meedia serveerib Ungari erimeetmeid teadlikult ja pahatahtlikult ebademokraatlikena

 • Avatar

  Sekundeeriks siin Ollevalajale ja Metsarile, ning soovitaks lugejatel – kelle on see oskus alles – raamatut lugeda.
  Nimelt Jüri Lina raamatut Skorpioni märgi all on rahvusvahelise tunnustuse saanud ja VÄGA sisukas lugu bolsevike võimule tulekust.
  Just see raamat peaks olema Eesti koolides KOHUSTUSLIKU kirjanduse nimekirjas aga ju seni võimul olnud bolsevike ideelistele
  järgleastele oleks see kont kurgus ja valus tunnustada oma eelkäijate kuritegusi – kas EKRE saab hakkama ja lisab nimekirja?
  Seal on võimalus ka vaadata nii venekeelset ja inglise keelset sisu tutvustust – hea täiendav lugemine.
  https://jyrilina.com/eesti/skorpioni-margi-all/

 • Avatar

  Prantsusmaal on juba ammu liikumiskeeld, tuttaval peab iga päev olema uus luba, et oma 2 koeraga välja jalutama minna. Ja nad elavad väikelinnas… Teised, kes elavad Canne´s, noored, ei tohi samuti üldse välja minna, ka mitte jalutama-värsket õhku hingama, ainult poodi-apteeki ja ainult värske loaga; Itaalias Roomas täpselt samuti,iga päev luba taskus ja ainult poodi-apteeki; Hispaanias pannakse sõjavägi tänavatele kontrollima, igaühel, kes liigub, peab olema vastav luba taskus, … ei tasu tõesti igasugust jama uskuda, mida punameedia kirjutab

 • Avatar

  Mina armastan Ungarit ja ei armasta Reformerakonda!

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused