Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Brüsseli-meelne meedia serveerib Ungari erimeetmeid teadlikult ja pahatahtlikult ebademokraatlikena

-
30.03.2020
Pilt Budapesti tänavatelt näitab, kuidas Ungari valitsus tegelikult tegutseb.
© EPA/Scanpix

Mida Ungari oma rahva heaks ka ei teeks, euroliberaalid näevad seda ikka ainult põrgusepitsustena – Eesti ja Euroopa liberaalne meedia kasutavad eriolukorra meetmete kehtestamist Ungaris ära selleks, et rünnata Brüsselile antipaatset riiki.

BNS vahendab France Presse uudist selle kohta, et Ungari parlament kiidab esmaspäeval tõenäoliselt heaks eelnõu, mis annab peaminister Viktor Orbánile ulatuslikud volitused, mida valitsusjuht vajab võitluseks koroonaviiruse pandeemiaga.

“Kodu- ja välismaised kriitikud on “koroonaviiruse vastase kaitse seaduse” hukka mõistnud, öeldes, et see annab peaministrile tarbetu ja piiramatu võimu, mis aitab tal pigem tugevdada oma positsiooni kui võidelda viirusega,” väidab AFP.

Ilmselt on hukkamõistjad need liberaalid, kel on vaja mistahes põhjust peaminister Orbani ründamiseks. Ühestki uudisest ei selgu, millised on need väidetavad “tarbetud ja piiramatud” volitused – lihtsalt jätkatakse pildi kujundamist, mille järgi olevat Ungaris kõik valesti.

“Eelnõu annab valitsusele õiguse pikendada dekreedivõimu määramata ajaks, kuni valitsus ise otsustab, millal eriolukord lõpetab,” kinnitatakse uudises. Ilmselt on selline õigus valitsustele antud väga paljudes riikides.

“Ühtlasi näeb eelnõu ette kuni viieaastase vanglakaristuse kõigile “valeinfo” levitajatele viiruse ja sellevastaste meetmete kohta,” lisab AFP. Juba jutumärkidesse pandud sõna näitab uudise tendentslikkust – selle levitajad justkui välistavad, et karistusi võidakse määrata ka tegeliku valeinfo levitamise eest.

Kui liberaalid on ühest riigist teinud “kurjuse kehastuse”, siis maksab küll kahelda igas sõnumis, mis nende hääletorudest selle riigi kohta tuleb. Seda enam, et kümnetes maailma riikides kehtestatud eriolukorrad annavad tahtmise korral alati võimaluse väita, et nendega on endale ülearu õigusi võetud, seda ka siis, kui see nii pole.

Tohutul hulgal inimohvreid nõudnud pandeemiast ei saa jagu piiranguteta – samas on poliitilised ja ideoloogilised jõud seda enda huvides “vee sogamiseks” ära kasutamas ka siis, kui neid kitsendusi on tõesti väga vaja.

Mis aga puutub Ungarisse, siis just viirusekriisi eelne rändekonflikt Kreeka-Türgi piiril näitas kogu Euroopale, et piiritarad ehitanud Ungari oli üks vähestest targalt talitanud riikidest, kuigi teda sõimati eriti räigelt just pahandusi leiali vedanud migrantide tõrjumise pärast.