Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Brüsseli-meelne Sloveenia eurovolinik õõnestab oma maa mainet

-
24.07.2021
Vestlevad Euroopa Komisjon ja Sloveenia. Ursula von der Leyen ja Janez Janša.
© Scanpix

Euroopa Liidus tundub olevat põhimõte, et kui riigis on konservatiivne valitsus, poliitika on immigratsioonivastane ja LGBT-d ei ülistata, on sellel maal kindlasti puudu demokraatia ja õigusriik.

Sloveenia peaminister Janez Janša süüdistas reedel üht Euroopa Komisjoni volinikku valetamises, kui iga-aastases raportis õigusriigi olukorra kohta toodi välja väidetavad probleemid demokraatiaga Sloveenias.

Euroopa Komisjoni raportis osutati, et meediavabadus ja mitmekesisus on Sloveenias halvenenud ning ajakirjanikke on veebis ahistatud ja ähvardatud.

Janša süüdistas Sloveeniast pärit Euroopa Komisjoni kriisihalduse volinikku Janez Lenarčiči Sloveenia huvidele vastu töötamises, kui too ütles, et kahe miljoni elanikuga riigis on õigusriigi põhimõtetest kinnipidamisega probleeme. Lenarčič on ärgitanud Euroopa Liidu rahastusele tingimusi kehtestama või seda Sloveenialt sootuks ära võtma.

Euroopa Liit näib arvavat, et ainult massirännet soodustavad ja traditsioonilist ühiskonda lõhkuvad vasakpoolsed ja neomarksismist nakatunud liberaalid on demokraatia kandjad, kuigi just nemad kõrvaldavad Euroopast sõna- ja südametunnistuse vabadust. (AP-BNS-UU)