Bulgaarias vahistati inimsmugeldajate võrgustik

Lennujaam

Bulgaarias vahistati inimsmugeldajate võrgustik, mis toimetas migrante Bulgaariasse läbi Sofia lennujaama, teatas prokuratuur reedel.

Kokku peeti neljapäeval pealinnas korraldatud operatsiooni käigus kinni kuus inimest, nende seas kaks piirivalvurit, kaks jõugu juhti ja kaks migranti, teatas prokuratuur.

“Me räägime erinevatest kohtadest tulnud välismaalaste transportimisest… Ühe välismaalase läbi lubamine maksis 5000 eurot, millest 2000 maksti piirivalvurile,” lisati avalduses.

Prokuratuuri teatel oli võrgustik tegutsenud mitu kuud. Avalduses ei täpsustatud, kui palju migrante oli läbi lennujaama smugeldatud.

Fakt, et “kes tahes võib seda… marsruuti kasutades Lähis-Idast läbi Bulgaaria Euroopa Liitu liikuda… on tõsiseks ohuks Bulgaaria ja Euroopa julgeolekule”, sõnas prokuratuuri ametnik.

Üle Bulgaaria lõunapiiri Türgist saabuvate migrantide arv on viimastel kuudel vähenenud. Piirile on ka rajatud okastraataed. Bulgaaria põgenikekeskustes viibib siseministeeriumi andmetel umbes 3000 migranti.

AFP-BNS-UU

FOTO: Reuters/Scanpix – Sofia lennujaam

Kommentaarid