Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Clinton: Trump ei usu Ameerika erilisusse

-
31.08.2016
Hillary Clinton ja Donald Trump – vihane võitlus demokraatide poolt ei lõppenud ka peale valimisi ja kestab siiani
© Scanpix

Kolmapäeval peetud kõnes teatas USA demokraatide presidendikandidaat Hillary Clinton, et tema vastane Donald Trump tahab vähendada Ühendriikide rolli maailmas, kuna ta ei pea USAd eriliseks riigiks, vahendab The Hill.

Cincinnatis peetud kõnes vältis Clinton Trumpi nime, kutsudes teda üksnes “oponendiks”.

“Sõbrad, me olene nii õnnelikud, et me oleme ameeriklased,” ütles Clinton. “See on erakordne õnnistus. Just sellepärast tahavad nii paljud inimesed nii paljudest paikadest ka ameeriklasteks saada. Aga see on ka tõsine vastutus.”

“Te võite imestada, kuidas keegi üldse saab teisiti arvata,” jätkas Clinton. “Aga mu oponent nendel valimistel on väga selgelt öelnud, et tema arvates solvab Ameerika eriliseks pidamine ülejäänud maailma.”

Trump nimelt teatas hiljuti, et Ühendriigid ei peaks välispoliitikas kulutama aega teistele riikidele selgitamisele, et USA näol on tegemist erilise superjõuga.

“Kui me ütleme, et Ameerika on eriline, siis see ei tähenda, et inimesed mujalt ei võiks samuti tunda sügavat rahvuslikku uhkust,” sõnas Clinton. “See tähendab hoopis, et me tunnistame Ameerika unikaalset ja konkurentsitut jõudu rahu ja progressi toomiseks maailma.”