Clintoni sõnul on Trumpi toetajad “kõlbmatu kamp”

Maailm,
©Scanpix
Hillary Clinton ja Donald Trump – vihane võitlus demokraatide poolt ei lõppenud ka peale valimisi ja kestab siiani

Ameerika Ühendriikide demokraatide presidendikandidaat Hillary Clinton nimetas reede õhtul oma rivaali Donald Trumpi toetajaid kõlbmatuks kambaks, mis koosnevat “rassistlikest, seksistlikest, homofoobsetest, ksenofoobsetest, islamofoobsetest” inimestest, vahendab Breitbart.

“Kui olla jõhkralt üldistav, võiksime pooled Trumpi toetajad asetada nii-öelda kõlbmatute korvi,” (basket of deplorables) ütles Clinton reede õhtul kampaaniaüritusel New Yorgis. “Rassistlikud, seksistlikud, homo-, kseno või islamofoobsed – kuidas soovite.”

Clintoni sõnavõttu võrreldi 2012. aasta presidendivalimistel kaotajaks jäänud vabariiklase Mitt Romney omaga, kes tookord teatas, et 47 protsenti ameeriklastest ootab üksnes almust valitsuselt.

Päev hiljem teatas Clinton, et vabandab oma sõnavõtu eest. Ta teatas, et selline üldistamine oli kohatu, kuna enamik Trumpi toetajaist on tõepoolest töökad ja austusväärsed ameeriklased.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused