Coca-Cola pani pausile oma rassistliku kampaania „olla vähem valge“

Maailm,
©Scanpix
Coca-Cola oli üks ettevõtetest, kes astus välja seaduste vastu, mis karmistaksid valimistel häälte lugemise protsesse. Pildil avaldavad mustad meelt Coca-Cola muuseumi ees Atlantas – just nende survel algatas CC ka valgetevastase kampaania.

Veebruaris jahmatas Coca-Cola üldsust sellega, et esitas oma töötajatele nõudmise „püüda olla vähem valge“. Ettevõte alustas töötajate koolitamist superstaar Robin DiAngelo õppevideoga „Seistes vastu rassismile“, mille alguses teatab DiAngelo kohe, et „kõik valged on juba sünnipäraselt rassistid“.

Video sõnum on selge: valged peavad olema „vähem upsakad, vähem ülbed, vähem enesekindlad, vähem ennast kaitsvad, vähem ignorantsed, see-eest aga alandlikumad“.  Põhimõtteliselt lähtutakse eeldusest, et valged inimesed ongi loomupäraselt ja alati ülbed, upsakad ning ignorantsed.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Coca-Cola üritas sellega – nagu paljud teised Ameerika suurettevõtted – demonstreerida end igal võimalikul moel väga „virgununa“. Ent lisaks üritas ettevõtte juurutada ka kvoodisüsteemi.

Nüüdseks on kogu asi pandud pausile. Sotsiaalmeedia on oma töö teinud. Kahtlasest koolitusest, aga ka kvoodisüsteemi nõudmisest on loobutud. New York Post kirjutab, et kriitika kvoodisüsteemi osas muutus aina teravamaks ning selle juurutamisega tegelnud nõunik Bradley Gayton lahkus aprillis ootamatult töölt. Gaytoni pakutud kvoodisüsteem võis ühtlasi olla vastuolus USA föderaalseadustega, mille kohaselt ei tohi tööandjad kohelda inimesi erinevalt nende rassi tõttu.

Allikad: Townhall, New York Post

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused