Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Demokraat Bideni võimuletulek pani ameeriklased relvastuma

04.02.2021
Ameeriklased leiavad, et neil on õigus kodu kaitsta. (Foto: Scanpix)

FBI andmete kohaselt kasvas relvamüük Ameerikas selle aasta jaanuaris rekordilises tempos. „See on täiesti ilmselgelt seotud president Joe Bideni plaaniga rünnata relvatööstust erinevate regulatsioonide tühistamise ja muutmisega ning uute määrustega,“ ütles rahvusliku laskespordi fondi (National Shooting Sports Foundation) avalike suhete direktor Mark Olivia oma avalduses.

Olivia viitas pangakontrolöride ameti nädalatagusele otsusele külmutada reegel, millega tagatakse kõigi klientide õiglane ligipääs suuremate pankade teenustele ja Bideni administratsiooni lubadustele tühistada seadusliku relvakaubanduse kaitse seadus, karmistada relvaloa saamise reegleid ja keelata AR-15 tüüpi püssid.

FBI statistika kohaselt alustati selle aasta jaanuaris 4,3 miljonit uut tulirelva omandamise taustakontrolli. Tegemist on rekordiga – võrreldes 2020. aasta jaanuariga oli taustakontrolli taotlusi 1,1 miljonit rohkem.

„Uskumatud arvud aasta alguses. Ameeriklased kasutavad oma põhiseaduslikku õigust isikliku turvalisuse tagamiseks ja seda rekordilise aktiivsusega,“ ütles Olivia.

Konsultatsioonifirma Small Arms Analyticsi peaökonoom Jurgen Braueri arvates oli relvamüügi hüppeline tõus kindlasti seotud ka Bideni inauguratsiooni ümber tekkinud kaosega. „79% tõus aastatagusega võrreldes ei ole siiski pretsedenditu; veelgi suurem tõus, enam 100%, toimus 2013. aasta jaanuaris, mil Obama alustas oma teist ametiaega,“ lisas Brauer.

Relvakontrolli karmistamise eest võitlev grupp Everytown for Gun Safety leiab aga, et hüppeline relvamüügi kasv viitab veelgi selgemalt uute relvaostupiirangute vajadusele.

„Meie riik maadleb mitmete kriisidega, kuid relvatööstus teenib kasumit rekordmüükidelt, mille tagajärjel muutub Ameerika vähem turvaliseks,“ ütles grupi tegevdirektor Nick Suplina. Ta leiab, et ilma kiirete muudatusteta võib „niigi laastav relvaepideemia muutuda veelgi surmavamaks“ ja rõõmustab selle üle, et Valges Majas ja kongressis on lõpuks inimesed, kes on valmis relvakriisi lahendamise nimel tegutsema.

Allikas: Epoch Times