Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Demokraatia Bideni-Ameerika moodi: uurimiskomisjoni sõltumatus tuleb välistada

-
26.07.2021
Nancy Pelosi on tuntud paadunud Trumpi-vihkajana.
© Scanpix

Demokraatias on raudne reegel, et kui uuritakse ühiskonda lõhestanud sündmusi, siis teeb seda sõltumatu komisjon, mitte üks osapool, kellelt ei saa lõplikku objektiivsust kuidagi oodata.

Nii on ka demokraatide valitsetavas USA-s, kus Trumpi tegemisi uurivad tema suhtes hüsteeriani vihkavalt meelestatud demokraadid ning asja ilustamiseks lisatakse komisjoni ekspresidenti vihkav erakonnakaaslane.

USA esindajatekoja demokraadist esimees Nancy Pelosi nimetas pühapäeval 6. jaanuari sündmusi uurivasse komisjoni ekspresident Donald Trumpi terava kriitikuna tuntud vabariiklase Adam Kinzingeri. Kahe päeva pärast alustab komisjon esimesi kuulamisi.

Pelosi tervitas Kinzingeri “suur patriotismi, mille ta toob komisjoni faktide leidmiseks ja meie demokraatia kaitsmiseks”. Kinzingeri “suur patriotism” on ilmselt marksistlike sugemetega ja kantud inkvisitsioonilõkete jumaldamisest.

Kui komisjon koosneb ainult demokraatidest ja Trumpi vihkavatest vabariiklastest, siis pole mõtet uurimist alustadagi, märke “süüdi” võib kohe tulemustesse sisse kirjutada.

Eestis juhtus analoogne lugu siis, kui Tarandi provokatsiooni EKRE miitingu vastu asus uurima sotsist siseminister Katri Raid, kes sisuliselt võttis ise provokatsioonist osa. (AFP-BNS-UU)