Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Demokraatidest USA rikkurid tasuvad Florida vangide võlgasid, et nad Trumpi vastu valima pääseks

-
23.09.2020
Riik, kus kurjategijast saab peaaegu et rahvuskangelane, kaua ei püsi.
© Scanpix

USA muutub demokraatide algatusel üha enam riigiks, kus on auasi olla kurjategija – see võib riigi muuta kuritegevuse kantsiks, mida ta vägivaldsete meeleavalduste kaudu suuresti juba on.

Miljardär Michael Bloomberg, laulja John Legend ja korvpallitäht LeBron James on osa annetajatest, kes kogusid kokku 20 miljonit dollarit, tasumaks tuhandete Florida kurjategijate võlad, et viimased saaksid hääletama minna.

Florida õiguste taastamise komisjon (FRRC) teatas teisipäeval, et raha koguti selleks, et maksta ära osariigi lõppenud vanglakaristusega vangide võlad. Käik võib mõjutada novembrikuiste presidendivalimiste tulemusi.

Organisatsioon asus tegutsema lähtuvalt Florida uuest seadusest, mille alusel peatatakse nende vangide hääletusõigus, kes on oma vanglakaristuse küll ära kandnud, kuid kellel on siiski suured trahvid või kohtukulud tasumata.

Mõnede vabastatud vangide võlad ulatuvad kümnetesse tuhandetesse dollaritesse ning enamik neist pole suutelised võlga tasuma.

Seadus võib takistada hääletamast umbes 750 000 inimesel, kellest enamik on mustanahalised või Ladina-Ameerika päritolu. See on märkimisväärne arv, arvestades Florida osariigi kriitilist rolli presidendivalimiste võitja määramisel.

Bloomberg, endine New Yorgi linnapeal, kes enne Joe Bideni nominatsiooni kinnitamist kandideeris samuti demokraatide presidendikandidaadiks, oli üks suurimaid kampaaniasse panustajaid.

“Hääletusõigus on üks meie demokraatia põhiõigusi ning seda ei tohiks keelata mitte ühelegi ameeriklasele,” ütles ta oma avalduses. “Oleme otsustanud lõpetada selle põhjuseks oleva hääleõigusest ilma jätmise ja diskrimineerimise.”

Raha kogumisel osales üle 44 000 inimese üle kogu riigi, kaasa arvatud Michael Jordan, Kuuba-Ameerika päritolu laulja Camila Cabello, režissöör Steven Spielberg ja tema abikaasa Kate Capshaw.

Annetusi tegid ka ettevõtted nagu Warner Music, Levi Strauss, MTV, Comedy Central, VH1, the Miami Dolphins, Orlando Magic ja Miami Heat.

“See demokraatia, mida ette kujutame, pole selline, kus ameeriklane peab valima leiva lauale panemise ja hääletamise vahel,” lausus FRRC tegevjuht Desmond Meade. “Selle kingitusega loome kaasavama demokraatia, mille üle võime kõik uhked olla.”

Kõnealuse seaduse allkirjastas mullu kuberner Ron DeSantis, vabariiklasest presidendi Donald Trumpi liitlane, püüdes nii piirata ligipääsu hääletamisele kodanikele, keda FRRC kutsub “naasvateks kodanikeks”.

Seadus hakkas lõpuks kehtima sellel kuul pärast seda kui Atlanta ringkonnakohus hääletas selle kinnitamise poolt. Atlanta ringkonnakohtus töötab ka kohtunik Barbara Lagoa, üks Trumpi võimalikke kandidaate Ülemkohtu Ruth Bader Ginsburgist vabanenud kohale.

Umbes 1.4 miljonit Florida endist vangi said esialgu oma hääletusõiguse tingimusteta tagasi 2018. aasta referendumil. (AFP-BNS)