Diplomaatiline kriis: Venemaa saadab välja kokku 755 USA diplomaati!

PutinVladimir_Putin

Venemaa president Vladimir Putin kinnitas pühapäeval telekanalile Rossija 24 antud usutluses, et Venemaalt peavad lahkuma 755 USA diplomaati.

Putini sõnul on otsus vastuseks USA poolt Venemaale kehtestatud uutele sanktsioonidele.

Vene välisministeerium teatas juba reedel vastumeetmetest USA kehtestatud uutele karmidele sanktsioonidele ja andis Washingtonile korralduse kärpida oma diplomaatilist personali.

“Me teeme USA poolele ettepaneku viia USA saatkonnas Moskvas ning Peterburi, Jekaterinburgi ja Vladivostoki konsulaadis töötava diplomaatilise ja tehnilise personali arv 1. septembriks … täpsesse vastavusse Vene diplomaatide ja tehnilise personali arvuga USA-s,” teatas ministeerium. Ministeerium täpsustas, et see vähendaks Ühendriikide diplomaatilistes esindustes töötavate inimeste arvu 455-ni.

“Kui USA peaks ühepoolselt vähendama veelgi meie diplomaatide arvu, vastatakse sellele peegelmeetmega,” teatas Vene välisministeerium, lisades et USA ei saa 1. augustist enam kasutada Dorožnaja tänava ladu ja Serebrjannõi Bori suvilat.

STT – BNS

Kommentaarid

2 thoughts on “Diplomaatiline kriis: Venemaa saadab välja kokku 755 USA diplomaati!

 1. Lev mõškin says:

  Teatavasti läbi kogu inimajaloo,alati peale kribude,on kaks suurt ja vägevat vastasseisus
  Neist praegu yks pool on usa+gb tandem (lõuna kuningas) ja teine on venemaa + ……..
  Niisìis,pole veel päris selge,kes saab põhja kuninga tegelikuks liitlaseks …..
  Kui aga põhja kuningas oma viimasele sõjakäigule asub,mõistavad mõistjad selgelt,et ettekuulutus Taanielilt,on täitumas !

  tan11:44-45 (tan11:44-45)
  Taaniel 11:44, 45
  44 Kuid sõnumid idast ja põhjast teevad ta rahutuks ning ta läheb välja suures raevus, et hukata ja hävitada paljusid. 45 Ta püstitab oma kuninglikud telgid suure mere ja ilusa maa+ püha mäe vahele. Ta läheb oma lõpule vastu ja keegi ei aita teda.

 2. Heino says:

  See number on siiamaani lahtine. Väga küsitav. Sest keegi ei tea täpselt, kui palju oli/on Venemaal USA diplomaatilise korpuse töötajaid.
  Lisaks ei ole USA siiamaani andnud nende poolt välja saadetud 35 diplomaadi asendajamiseks diplomaadiviisasid. Kuigi traditsioon näeb ette, et tuleb anda, siis mine seda USA’d tea. Mistõttu ei ole teada, kas vene diplomaatide arv USA’s taastub või jääbku 35 võrra varasemast väiksemaks. Ning vastavalt ka USA omade arv.

Comments are closed.