Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Dokument väidab, et Iisrael teadis Hamasi rünnakust ette, aga magas selle ikkagi maha

-
06.01.2024
Iisraeli sõdurid Gaza piiril.
© Scanpix

Avalikkuseni on lekkinud teave Iisraeli kaitsejõudude (IDF) salastatud dokumendist, milles kirjeldatakse juba 2022. aasta oktoobris väga detailselt aasta hiljem, 7.10.2023, aset leidnud Hamasi rünnakut. Iisraeli telekanal Keshet 12 raporteeris neljapäeval, et IDFi dokumendis on väga täpselt täpselt ja samm-sammult kirjas Hamasi 7. oktoobri üllatusrünnaku plaan. Dokument viitab selgelt, et Iisrael oli väga hästi kursis Hamasi plaanidega, ent näitab ühtlasi Iisraeli läbikukkumist Hamasi tegelike kavatsuste hindamisel.

Näiteks kirjeldatakse dokumendis konkreetseid Hamasi divisjone, kelle plaan oli rünnata Gaza piiri lähedal asuvaid baase ja kibutseid, eesmärgiga „viia läbi sihipärane hävitamine ja tapatalgud ning inimeste vangistamine määratud võitlejate poolt“. Esimese sammuna oli Hamasil plaani kohaselt kavas Iisraeli Gaza väeosa tehnoloogiliste süsteemide kahjutuks tegemine. Järgmise sammuna, nagu seisab dokumendis, murtakse erijõude kasutades kaitsetara ning mootorratastel ja maastikuautodel terroristid tungivad Iisraeli. Järgneb infiltratsioon merelt ja õhust paraglaiderite toel.

Dokumendis loetletakse erinevaid võimalikke rünnakustsenaariume, ühena mainitakse ka 7. oktoobril aset leidnud mitmeplaanilist infiltreerumist. Lisaks mainitakse dokumendis, et rünnaku täpne kuupäev on teada vaid väga üksikutele Hamasi liidritele, aga rünnak leiab igal juhul aset ainult olukorras, kus piiri ääres ei ole rohkem kui neli tööpataljoni.

Kõige lõpuks arutletakse dokumendis rünnaku tõenäosuse üle ja öeldakse, et puudub kindel arusaam, kas tegemist on operatiivplaani, võimu kinnistamise plaani või teoreetilise plaaniga. Keshet 12 uudises väidetakse, et dokumendi sisust olid teadlikud nii Iisraeli sõjaväeluure juht kui ka teised kõrged ametnikud.

Allikas: Israel National News