Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Donald Trump: Mind oleks juba saadetud elektritoolile, kui oleksin debattidel kasutanud samasuguseid petuskeeme nagu Clinton

-
01.11.2016
Donald Trump in Chicago

USA vabariiklaste presidendikandidaat Donald Trump ütles hiljuti Grand Rapidsis, Michiganis, umbes 8000 juubeldava pooldaja ees rääkides, et kui tema oleks presidendikandidaatide debattides kasutanud samasuguseid petuskeeme, nagu on seda teinud demokraatide kandidaat Hillary Clinton, oleks teda juba elektritoolile saadetud.

Trump kommenteeris esmaspäevast Wikileaksi paljastust selle kohta, kuidas CNNi endine telekommentaator Donna Brazile, kes praegu on demokraatide riikliku komitee (Democratic National Committee) eesistuja, tabati debatiküsimuste salajases edastamises Clintonile. Brazile oli juba varem korra sama asjaga vahele jäänud, seda valimiste varasemas etapis, enne kahe demokraatide kandidaadi Hillary Clintoni ja Bernie Sandersi vahelist debatti. CNN vallandas Brazile’i esmaspäeval. „Oleme sügavalt häiritud tema kui CCNi kaastöötaja tegevusest Clintoni kampaania ajal,“ seisis CNNi avalduses.

Trump ütles oma kõnes, et Brazile ei ole muidugi peamine probleem. „Brazile mind ei huvita,“ ütles Trump, väites, et hoopis Hillary Clinton oleks pidanud ise Brazile’i üles andma kohe, kui too üritas talle debatiküsimusi sokutada.

Hillary Clintonit on süüdistatud debattide manipuleerimises ja moderaatoritega kokkumängus. Näiteks katkestas moderaator Lester Holt presidendikandidaatide viimase debati ajal Trumpi 41 korda, vältides samas küsimusi Clintoni e-kirjade skandaali ja FBI sellekohase uurimuse kohta. Holt ründas pidevalt Trumpi ja aitas juhtida Clintoni jutujärje mugavalt ettevalmistatud jutupunktide juurde.

Trump rääkis Grand Rapidsis ka võltsimistest hääletamisel ja ütles oma toetajatele, et ainus võimalus pettuste vältimiseks on miljonite ja miljonite hääletama minemine.

Ta tuletas meelde, et valijate nimekirjas on 1,8 miljonit surnud inimest ja 2,75 miljonit inimest, kes on registreeritud valijateks rohkem kui ühes osariigis (selline statistika on pärit Pew Research Centeri uuringust).

Allikas: Breitbart.com, thepoliticalinsider.com (tõlkinud Triin Van Doorslaer)