Donald Trumpi väidetavaid Vene sidemeid uurinud FBI ametnik süüdi langes ise sama süüdistuse alla

Maailm,
©Scanpix
FBI on osake Ameerika süvariigist.

Endine FBI kõrge ametnik, kes oli seotud Donald Trumpi presidendikampaania ja valeinfoks osutunud nn Trumpi Venemaa koostöö uurimisega, on nüüd sattunud ise USA välisministeeriumi uurimise alla seoses võimalike sidemetega Venemaa ja teiste välisriikide valitsustega.

Business Insider kirjutas eelmisel nädalal, et möödunud aasta lõpul otsustati alustada uurimist endise FBI New York City vastuluure osakonna juhi Charles McGonigali suhtes. Valitsus uuris McGonigali äritehinguid Venemaa oligarhi Oleg Deripaskaga, kellel olid omakorda ärisidemed Trumpi 2016. aasta kampaania mänedžeri Paul Manafordiga. NBC News teatas 2018. aasta jaanuaris, et Deripaskale ei ole mitmeid kordi väljastatud USA viisat, seda Deripaska väidetavate sidemete tõttu organiseeritud kuritegevusega. 2021. aasta oktoobris viis FBI Deripaska New Yorki kodus läbi reidi.

Business Insideri järgi ei ole hetkel veel kindel, kas kohtuliku uurimise peamine sihtmärk on McGonigal, ent kohtu poolt välja nõutud materjalid tekitavad „küsimusi, kas kõrge FBI ametnik võis kasutada ära ametis oldud aastate jooksul tekkinud sidemeid erahuvides, mis on Washingtoni siseringi inimeste hulgas liigagi levinud praktika“.

Väidetavalt uuritakse ka McGonigali suhteid Bosnia ja Hertsegoviinaga ning talle tehtud makseid ja kingitusi Kosovost, Montenegrost ning Albaaniast. Business Insideri väitel kasutas McGonigal oma ametlikku FBI meiliaadressi, et korraldada kohtumine Albaania peaministri Edi Rama ja Ameerika ettevõtte vahel, mida Rama plaanis palgata. Kohtumist siiski kunagi aset ei leidnud. Ehkki McGonigal kasutas Ramaga suhtlemisel oma ametlikku meiliaadressi, väitis Rama Business Insiderile, et nendevaheline suhtlus oli täiesti eraviisiline, ilma igasuguse avaliku huvita.

Ühtlasi töötas McGonigal Washingtoni FBI peakorteri küberkuritegude osakonna juhina ajal, mil 2016. aasta presidendivalimiste eel toimus demokraatliku partei peakorteris küberhäkkimine. McGonigal oli üks esimesi ametnikke, kes sai n-ö teada, et Trumpi tollasel kampaanianõunikul George Papadopoulosel on tema enda väitel venelastelt saadud kompromiteerivat teavet Hillary Clintoni kohta. Sellele tuginedes käivitati operatsioon Crossfire Hurricane ja tollane FBI direktor James Comey andis McGonigalile ametikõrgendust.

Allikas: Breitbart

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused