Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Donald Tusk peab rahva tahtega arvestamist viiruseks ja süüdistab peavooluga mittenõustujaid populismis

-
17.10.2016
Donald Tusk peab rahva tahtega arvestamist viiruseks ja süüdistab peavooluga mittenõustujaid populismis

Hiljuti Euroopa Poliitika Keskuse (European Policy Centre) nimelises mõttekojas peetud kõnes toonitas Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk, et Euroopa Liidule kujutab suurimat ohtu populism, mis on nagu viirus. Ta meenutas, et Adolf Hitler tuli võimule, kuna inimesed olid kaotanud usu mõõdukatesse tsentris olevatesse jõududesse.

Tusk hoiatas, et nn liberaaldemokraatia vastased võivad viia olukorra nii kaugele, et EL laguneb, seda nii poliitilises kui ka ideoloogilises mõttes, nakatades Brüsseli suhtes skeptiliselt meelestatud valijaid nagu viirusega.

„Olete ehk märganud, et liberalismivastane viirus on sarnaste sümptomitega nii Euroopas kui ka mujal. Selle viiruse kandjatele ei meeldi Euroopa Liit ja nad rõõmustavad Brexiti üle. Nad ei soovi transatlantilist solidaarsust, seega propageerivad nad isolatsionismi. Nad peavad lugu Putinist ja toetavad Trumpi,“ ütles Tusk.

Ehkki Tusk rääkis peamiselt nn paremäärmuslastest, mainis ta ka üsna selgesõnaliselt, et kõik vasakpoolsed jõud, kes ei toeta korporatiivset ja salatsevat vabakaubandust, on ühes paadis massiimmigratsioonivastastega, nagu seda on näiteks Alternatiiv Saksamaale.

Tusk hoiatas selle eest, et Euroopa Liidu vastased jõud muutuvad aina häälekamaks ning tugevamaks, liikudes poliitilisest perifeeriast rambivalgusesse, ja et neid kõiki ühendab üks selge tunnus – nad on seadnud küsimärgi alla süsteemi kui sellise.

„Nad nõuavad täielikku muutust, nad soovivad hävitada poliitilise korra, mida nimetatakse liberaaldemokraatiaks. Muutus muutuse pärast on saanud nende fetišiks,“ teatas Tusk.

Ta tõmbas paralleele 1930. aastate Saksamaaga, kus rahuolematud inimesed samuti ei uskunud enam, et mõõdukas tsenter suudab tagada turvalisuse. Ta lisas, et Euroopa Liit peab oma väärtusi jõulisemalt kehtestama, kuna liberaaldemokraatia on ilma jõudu näitamata mannetu.

Mõttekoda Euroopa Poliitika Keskus on pühendunud Euroopa Liidu integratsioonile ja seda rahastab George Sorose Avatud Ühiskonna Fond.

Allikas: breitbart.com (tõlkinud Triin van Doorslaer)