Donald Tusk peab rahva tahtega arvestamist viiruseks ja süüdistab peavooluga mittenõustujaid populismis

Maailm,
- Updated

Hiljuti Euroopa Poliitika Keskuse (European Policy Centre) nimelises mõttekojas peetud kõnes toonitas Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk, et Euroopa Liidule kujutab suurimat ohtu populism, mis on nagu viirus. Ta meenutas, et Adolf Hitler tuli võimule, kuna inimesed olid kaotanud usu mõõdukatesse tsentris olevatesse jõududesse.

Tusk hoiatas, et nn liberaaldemokraatia vastased võivad viia olukorra nii kaugele, et EL laguneb, seda nii poliitilises kui ka ideoloogilises mõttes, nakatades Brüsseli suhtes skeptiliselt meelestatud valijaid nagu viirusega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Olete ehk märganud, et liberalismivastane viirus on sarnaste sümptomitega nii Euroopas kui ka mujal. Selle viiruse kandjatele ei meeldi Euroopa Liit ja nad rõõmustavad Brexiti üle. Nad ei soovi transatlantilist solidaarsust, seega propageerivad nad isolatsionismi. Nad peavad lugu Putinist ja toetavad Trumpi,“ ütles Tusk.

Ehkki Tusk rääkis peamiselt nn paremäärmuslastest, mainis ta ka üsna selgesõnaliselt, et kõik vasakpoolsed jõud, kes ei toeta korporatiivset ja salatsevat vabakaubandust, on ühes paadis massiimmigratsioonivastastega, nagu seda on näiteks Alternatiiv Saksamaale.

Tusk hoiatas selle eest, et Euroopa Liidu vastased jõud muutuvad aina häälekamaks ning tugevamaks, liikudes poliitilisest perifeeriast rambivalgusesse, ja et neid kõiki ühendab üks selge tunnus – nad on seadnud küsimärgi alla süsteemi kui sellise.

„Nad nõuavad täielikku muutust, nad soovivad hävitada poliitilise korra, mida nimetatakse liberaaldemokraatiaks. Muutus muutuse pärast on saanud nende fetišiks,“ teatas Tusk.

Ta tõmbas paralleele 1930. aastate Saksamaaga, kus rahuolematud inimesed samuti ei uskunud enam, et mõõdukas tsenter suudab tagada turvalisuse. Ta lisas, et Euroopa Liit peab oma väärtusi jõulisemalt kehtestama, kuna liberaaldemokraatia on ilma jõudu näitamata mannetu.

Mõttekoda Euroopa Poliitika Keskus on pühendunud Euroopa Liidu integratsioonile ja seda rahastab George Sorose Avatud Ühiskonna Fond.

Allikas: breitbart.com (tõlkinud Triin van Doorslaer)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused