Donetski venemeelsed ähvardavad ettevõtete konfiskeerimisega

Maailm,

Kõik Ukraina idaosas Venemaa toetusel loodud Donetski rahvavabariigi võimu all tegutsevad ettevõtted asuvad alates 1. märtsist Donetski rahvavabariigi õigusruumi, korraldust mittejärgivad firmad riigistatakse, ütles rahvavabariigi juht esmaspäeval.

“Kolmapäeva kella 00:00-ks registreeritakse kõik ettevõtted ümber Donetski rahvavabariigi õigusvälja. Kui seda ei tehta, lähevad kõik need ettevõtted meie jurisdiktsiooni alla. See puudutab kõiki ettevõtteid – ka staadione ja hotelle,” ütles Aleksandr Zahhartšenko.

Tema sõnutsi võtab rahvavabariigi parlament esmaspäeval vastu asjakohase seaduse. “Luuakse eristruktuur. Need ettevõtted suunistatakse Venemaale,” ütles ta. Ta märkis, et riigistatud ettevõtted võivad anda kuni 70 protsenti rahvavabariigi eelarvest.

“Lühikese ajaga tuleb tööstus ümber korraldada, vahetada turgu. Põhiülesanne on tagada ettevõtete häireteta töö ja töötajate palk. Arvan, et nende ettevõtete arvelt saame täita 70 protsenti eelarvest. Tuleb seadlus operatiivstaabi loomise kohta, et kaitsta nendes ettevõtetes töötajate õigusi,” ütles rahvavabariigi juht.

Luhanski ja Donetski rahvavabariikide liidrid lubasid, et panevad nende territooriumitel asuvatesse firmadesse tööle “välised juhatajad”, kui Kiiev kolmapäevaks ei lõpeta kuu kestnud blokaadi. Viimase kehtestasid rahvuslastest aktivistid, kes on pahased, et kaubavahetus Ukraina ja separatistide kontrollitud alade vahel kestab.

Firmad on juriidiliselt registreeritud Ukraina valitsuse kontrollitud aladel, kuid maksavad makse nii mässulistele kui ka keskvalitsusele.

“1. kuupäeva nimeks saab “Hüvasti, Ukraina”. Ta tegi selle blokaadiga kõik võimaliku meile kannatuste põhjustamiseks. Kuid me ei vaja sütt ega vanametalli, seda vajab Ukraina. See oli Porošenko suur viga,” ütles ta.

Zahhartšenko ütles, et rahvavabariigid alustavad nüüd oma blokaadiga. “Nüüd algab Donetski ja Luganski rahvavabariigi blokaad Ukrainale. Me ei müü neile enam sütt, meid ei huvita enam selle müümine Ukrainale,” ütles ta.

Paraku ei nimetanud Zahhartšenko ettevõtete teistele turgudele ümbersuunistumise tähtaega. “Praegu on täpseid tähtaegu keeruline nimetada, kuid arvan, et paar kuud ikka läheb,” märkis Zahhartšenko.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused