Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ebapopulaarse president Macroni esinemisi saadab lärm ja ta peab „oma elektrit“ kasutama

-
30.04.2023
Kõige enam levinud lärmitekitamise vahendiks ongi viimastel nädalatel saanud puulusikas ja pott või pann, ms on ühtlasi muutunud valitsusevastaste protestide sümboliks.
© Scanpix

Prantsusmaa president Emmanuel Macron on sunnitud kasutama oma hiljutisel riigisisesel ringreisil teisaldatavat generaatorit, kuna protesteerivad ametiühingud lülitasid tema esinemiskohtades välja elektri.

Pärast vastuolulise pensionireformi läbisurumist võttis Macron ette kiirringreisi mõnedes riigi regioonides, lootuses võita tagasi inimeste poolehoid. Paraku ei ole ringreis läinud kuigi hästi. Presidenti võeti mitmel pool vastu valjuhäälsete protestidega, lisaks on ametiühingud, kellel on juurdepääs elektrivõrgule, lülitanud Macroni peatuspaikades välja elektri, püüdes enda sõnul takistada sellega veelgi suurema kaose tekkimist riigis.

TF1Info andmetel ei jäänud Macronil ja tema saatjaskonnal muud üle, kui tuua kohale diislil töötav elektrigeneraator. Diislil töötavat generaatorit märgati näiteks Macroni Vendôme’i visiidi ajal ja väidetavalt oli selle eesmärgiks ennetada eelnevates peatuspaikades ette tulnud elektrikatkestusi. Ühest videoklipist on näha, et generaator töötab ja selle juurest viivad kaablid hoonesse, mida president parasjagu külastas.

Ehkki Macron ja tema saatjad suutsid leida lahenduse elektrikatkestusele, ei ole nad saanud lahti presidenti saatvatest valjuhäälsetest protesteerijatest. Kokku tulnud murelikud inimesed püüavad tekitada võimalikult palju lärmi, näiteks taovad potte ja panne, eesmärgiga pälvida Macroni ja teda saatvate ajakirjanike tähelepanu.

Kõige enam levinud lärmitekitamise vahendiks ongi viimastel nädalatel saanud puulusikas ja pott või pann, ms on ühtlasi muutunud valitsusevastaste protestide sümboliks. Politsei on juba hakanud potte ja puulusikaid inimestelt ära korjama.

Tegemist ei ole sugugi mitte esimese korraga Prantsusmaa ajaloos, mil potid ja pannid on seatud protesteerijate teenistusse. Näiteks kasutati neid ka 19. sajandil kuningas Charles X troonilt kukutamisel.

Allikas: Breitbart News