Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eeskujuks Euroopale: Hispaania tahab suunata migrandid põllumajandusse tööle

-
08.04.2020
Hispaania põllutöölised koristavad artišokki.
© ZP/Scanpix

Hispaania valitsus teatas teisipäeval, et lihtsustab reegleid migrantidele ja töötutele põllumajanduses töö saamiseks koroonaviiruse pandeemia ajal.

Põllumajandusminister Luis Planase sõnul on farmeritel raskusi töökäte leidmisega. Tööliste saadavus on olnud piiratud muu hulgas seoses kriisiajaks kehtestatud liikumispiirangutega.

Planas hoiatas, et häired põllumajandussaaduste tootmises viivad hindade tõusuni. Põllumajandussaaduste eksport Euroopa turgudele on ministri sõnul riigile väga oluliseks sissetulekuallikaks.

Hispaanias kerkis koroonasurmade arv viimase ööpäeva jooksul 743 võrra 13 798-ni.

Hispaania otsus võib Euroopat oluliselt muuta – migrantideni jõuab teadmine, et siia jõudes ei saa jääda sotsiaaltoetustele elama, vaid kriisis tuleb omale elatis välja teenida.

Ka Eesti võiks oma pagulastele tööd leida: Vao ja Vägeva pagulaskeskustes viibib aprilli alguse seisuga kokku 42 inimest.

1. aprilli seisuga viibib Vao keskuses 29 inimest, neist 22 on rahvusvahelise kaitse taotlejat ning seitse on juba saanud rahvusvahelise kaitse. Kõige rohkem on keskuses Venemaalt ja Süüriast pärit inimesi. Keskuses elab kümme last, neli naist ja 15 meest. Peresid elab keskuses kolm.

Vägeva keskuses elab 1. aprilli seisuga 13 inimest, kõik nad on kõik rahvusvahelise kaitse taotlejad. Vägeva keskuse elanikud on pärit Venemaalt, Nigeeriast, Ugandast,  Iraagist ja Keeniast. Vägeval elab kolm last, kuus naist ja neli meest. Peresid elab keskuses kaks. (AFP-BNS-UU)