Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Eesti naabruses on leitud antivakserite või seikluste otsijate poolt ärandatud vaktsiinibuss

-
02.01.2022
Vaktsiinibuss sügisel enne ärandamist

Venemaa Leningradi oblastist teatati, et seal on lõpuks üles leitud läinud aasta novembris ärandatud mobiilne vaktsineerimispunkt.

Kaks kuud tagasi ärandati Tihvini linnahaigla territooriumilt autofurgoon, milles vaktsineeriti elanikke COVID-19 vastu. Tegemist oli veoauto „ГАЗон NEXT“ baasil loodud liikuva meditsiinilise punktiga, mis maksab 4 miljonit rubla. Furgoonis oli ka Sputnik V päevane varu, mille maksumus ületas ärandatud ratastega arstipunkti hinda (üks doos maksab 900 rubla). Tundmatud kurikaelad imbusid haigla kinnisele alale, katkestasid garaaži elektrivarustuse, lülitasid välja valvekaamerad ja tänavavalgustuse, murdsid lahti angaari metallväravad ja sõitsid furgooniga minema, lülitades paari minuti pärast välja ka veoki GLONASS-süsteemi (vene satelliitnavigaator).

Ärandatud vaktsineerimispunkti avastasid kohalikud elanikud, buss oli kaetud lumega ja selle juurde viinud tee mattunud suurte hangede alla. Furgoon on pukseeritud Sankt-Peterburgi ja sellega juba tegelevad kriminalistid.

Ärandamise põhjused on veel selgusetud.

Ivan Makarov