Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti on koroonavõlakirjade vastu, kuid toetab muud võimete piires abistamist

-
16.04.2020
Itaalia küsib EL-ilt abi, kuid koroonavõlakirjadega pole ka Eesti nõus. Pilt on illustratiivne.
© AP/Scanpix

Rahandusminister Martin Helme sõnul on Eesti seisukoht koroonavõlakirjade osas eitav, sest see tähendaks rahalise suveräänsuse loovutamist.

“Me ei sea kahtluse alla vajadust abistada või toetada kõige raskemini kannatavaid riike Euroopa Liidus, aga meie jaoks on selgelt halb ja sobimatu plaan toetada neid, andes sisuliselt ära oma rahanduslikku suveräänsuse,” ütles minister neljapäevasel pressikonverentsil.

Ühiste eurovõlakirjade vaidlus on rahandusministri sõnul üle kümne aasta vanune, ning tema meelest pole mõistlik seda praeguses kriisis lauale panna, et vana tüli üles tõmmata.

“Oleme seda meelt, et peame oma võimete piires aitama Itaaliat või Hispaaniat,” ütles Helme, märkides ära nii rahalist toetust kui ka sinna saadetavaid maske.

Euroopa Liidu rahandusjuhid pole nädalaid kestnud vaidluste järel suutnud kokku leppida niinimetatud koroonavõlakirjade küsimuses ehk ühistes võlainstrumentides, millega võiks toetada kriisist taastumist pandeemiast enim räsida saanud riikides nagu Itaalia ja Hispaania.

Lõuna-Euroopa enim kannatada saanud riigid Itaalia ja Hispaania näevad koroonavõlakirjades võimalust laenata hädavajalikku raha märksa mõistlikuma intressiga kui otse rahaturult laene küsides. (BNS)